foto: EPA/Scanpix
 Uz Ukrainu tiek raidītas Ziemeļkorejas raķetes
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns un Krievijas diktators Vladimirs Putins.
Pasaulē
2024. gada 15. marts, 07:21

Uz Ukrainu tiek raidītas Ziemeļkorejas raķetes

Jauns.lv / LETA

Harkivas apgabala prokuratūras vadītājs Oleksandrs Fiļčakovs norāda, ka Krievija uz Ukrainu raidījusi kopumā aptuveni 50 Ziemeļkorejas raķetes.

"Mūsu reģionā oficiāli dokumentēts viens gadījums, kad Krievija izmantoja Ziemeļkorejas raķeti "KN-23" jeb "Hwasong 11"," sacīja Fiļčakovs, piebilstot, ka gan valsts, gan starptautiskie eksperti apstiprinājuši, ka 2.janvāri Harkivā trāpījusi šāda tipa raķete.

Viņš norādīja, ka Ukrainas militārie eksperti runājuši par vēl diviem gadījumiem, kad uz Harkivu raidītas Ziemeļkorejas raķetes, un tiek gaidīti ekspertīzes rezultāti, kas to apstiprinās.

"Kopumā Ukrainas teritorijā ir reģistrēti aptuveni 50 gadījumi, kad Krievija izšāvusi Ziemeļkorejas raķetes," paziņoja Fiļčakovs. Viņš piebilda, ka šīs raķetes skārušas sešus reģionus.

"Tās ir zemas kvalitātes, izgatavotas no zemas kvalitātes metāla. (..) Raķetēm ir nepilnīga kontroles sistēma. Tās lidojuma rādiuss ir aptuveni 700 kilometri, kas ir daudz vairāk nekā "Iskander" raķetei, kuras lidojuma rādiuss ir 250 kilometri. Ir daudz gadījumu, kad šī raķete eksplodē gaisā," norādīja Fiļčakovs. Vizuāli Ziemeļkorejas raķetes atgādina raķetes "Iskander".