Rietumu līderi zaudē optimismu un sāk domāt par Ukrainas gatavošanu pretuzbrukumam pavasarī
Neraugoties uz to, ka vasaras kampaņa frontē Ukrainā vēl ir ļoti tālu no beigām, Rietumos lēmumu pieņēmēji jau sāk domāt par gatavošanos nākamā gada pavasara kampaņai, raksta “The Wall Street Journal, un tas liecinot par apziņu, ka krievu iebrucēju izraidīšana, visticamāk, prasīs ilgu laiku.
"Kad pavasarī sākās Kijevas pretuzbrukums, optimisti cerēja, ka Ukrainas karaspēks varētu atkārtot pagājušā gada panākumus Krievijas spēku sakaušanā. Taču sākotnējais mēģinājums izmantot nesen piegādātos Rietumu tankus un citu bruņojumu, lai izlauztos cauri Krievijas nocietinātajām līnijām, neizrādījās tik sekmīgs kā cerēts. Kopš tā laika progress ir bijis lēns un sāpīgs," teikts publikācijā.
Izdevums norāda, ka Ukrainas pavēlniecība vasaras kampaņas laikā joprojām var ķerties pie jauniem mehanizēta trieciena mēģinājumiem, lai izlauztos cauri krievu aizsardzībai. Taču militārie vadītāji un politiķi Rietumos jau apsver, kā sagatavoties ieilgušam konfliktam.
Kijevas un Rietumu līderu galvenās bažas rada tas, ka Rietumu sabiedriskā doma neizturēs ideju par ilgstošiem tēriņiem, lai atbalstītu Ukrainu.
Kijevas mērķis šobrīd ir, lai tās pašreizējā ofensīva beigtos ar pietiekamiem panākumiem, lai parādītu Ukrainas pilsoņiem un atbalstītājiem Vašingtonā, Berlīnē un citur, ka viņu atbalsts nav bijis veltīgs un ir jāturpina.
Pēc publikācijas autoru domām, pat ja Ukrainas bruņotajiem spēkiem šovasar neizdosies izlauzties cauri Krievijas aizsardzībai, Ukraina varēs turpināt aktīvu cīņu līdz ziemai.
"Ukrainas militārpersonas turpina pielāgoties ātrāk nekā Krievijas," sacīja Gordons "Skips" Deiviss, atvaļināts ASV armijas ģenerālmajors un bijušais NATO ģenerālsekretāra vietnieks.
Ukrainai ir pietiekami daudz rezervju, kas sagatavotas pretuzbrukumam, no kurām lielākā daļa vēl nav izmantota. Turklāt līdz nākamā gada pavasarim Kijevā būs vēl vairāk Rietumu tehnikas un pieredzējušāki šo ieroču operatori.
"Laika gaitā Ukraina ieviesīs vairāk NATO apmācītu un aprīkotu brigāžu, savukārt Krievijai būs grūti saglabāt savu uguns mobilitāti un saliedētību frontes līnijās," sacīja Deiviss.
Tas, kā politiķi skatīsies uz karu nākamgad, joprojām rada plašas bažas, jo īpaši saistībā ar ASV prezidenta vēlēšanām nākamā gada novembrī. Bijušais prezidents Donalds Tramps, kurš ir Republikāņu partijas favorīts, paziņoja, ka samazinās atbalstu Ukrainai.
Taču daudzi citi republikāņi turpina atbalstīt ASV palīdzību Kijevai, tostarp liels skaits senatoru un daudzi Pārstāvju palātas locekļi. Pagājušajā mēnesī pieci Trampam tuvu stāvošo republikāņu ierosinātie grozījumi, kas samazinātu palīdzību Ukrainai, tika pārliecinoši noraidīti. "Manuprāt, tā ir ļoti laba atbalsta zīme," sacīja bijušais NATO vēstnieks Dālders.
Aizsardzības ministrs Aleksejs Rezņikovs jūlija beigās atzina, ka pretuzbrukums nedaudz atpaliek no grafika. Vienlaikus viņš apliecināja, ka ģenerālplāns paliek nemainīgs, un, ka Ukrainas pavēlniecība rīkojas saskaņā ar to.
Kā raksta “Bild”, viens no galvenajiem Ukrainas bruņoto spēku lēnā progresa iemesliem ir ārkārtīgi ierobežotā ieroču piegāde no Rietumiem. Kā piemērs tika atzīmēts, ka šajā gadā Ukraina no Rietumiem saņēmusi mazāk nekā simts modernu tanku, bet Krievija katru mēnesi ražo piecdesmit tanku.