Miris kādreiz "vismeklētākais hakeris" Kevins Mitniks
Pēc 14 mēnešu cīņas ar aizkuņģa dziedzera vēzi 59 gadu vecumā miris savulaik slavenākais hakeris Kevins Mitniks, kurš deviņdesmitajos gados sagādāja galvassāpes uzņēmējiem un likumsargiem, uzlaužot valdības tīmekļa vietnes un kompāniju tīklus, lai nozagtu korporatīvos datus un kredītkaršu informāciju.
Kevins Mitniks dzimis 1963. gada 6. augustā Losandželosā, un "garlaicības mākts" jau pusaudža gados parādīja savus likmpārkāpēja talantus.
12 gadu vecumā Mitniks ar sociālās inženierijas paņēmieniem apgāja talonu kompostrēšanas sistēmu Losandželosas pilsētas autobusos. 16 gadu vecumā Mitniks pirmoreiz ieguva neautorizētu pieeju datortīklam, ielaužoties "Digital Equipment Corporation" tīklā un nokopējot kompānijas programmatūru. 1988. gadā par to viņam piesprieda 12 mēnešu ieslodzījumu un triju gadu nosacītu sodu ar uzraudzību. Kad nosacītā soda laiks vēl nebija beidzies, Mitniks uzlauza "Pacific Bell" balss pasta datorus, bet pēc aresta ordera izdošanas bēguļoja divarpus gadus.
Bēguļojot no likumsargiem, Mitniks pamanījās uzlauzt desmitiem datortīklu. Viņš izmantoja klonētus mobilos telefonus, lai slēptu savu atrašanās vietu, un no vairākām lielākajām valsts mobilo tīklu un datorkompāniju uzņēmumu sistēmām nokopēja vērtīgu iekšējo programmatūru. Viņš pārtvēra un nozaga datoru paroles, mainīja datortīklu darbību, lasīja privātas e-pasta sarakstes.
Pēc vērienīgas meklēšanas operācijas 1995. gada 15. februārī Federālā izmeklēšanas biroja aģenti Mitniku arestēja Ziemeļkarolīnas štatā. Viņa notveršanas operācija bija īsts trilleris, kas 2000. gadā pat izpelnījās ekranizāciju filmā "Takedown".
1999. gadā Mitniks atzina vainu četros apsūdzības punktos krāpšanā ar sakaru sistēmām, divos punktos krāpšanā ar datorsistēmām un vienā punktā par nelikumīgu sakaru pārtveršanu. Tiesa viņam piesprieda 46 mēnešu ieslodzījumu, kā arī vēl 22 mēnešus par nosacītā soda izciešanas pārkāpumiem.
Kopumā Mitniks cietumā pavadīja piecus gadus, tostarp astoņus mēnešus vieninieka kamerā, jo tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji pārliecinājuši tiesnesi, ka viņam bija spējas "uzsākt kodolkaru, svilpojot taksofona klausulē".
Mitniku atbrīvoja 2000. gada 21. janvārī. Līdz uzraudzības beigām 2003. gada 21. janvārī viņam sākotnēji bija no sakaru iekārtām atļauts izmantot tikai stacionāro telefonu, bet vēlāk atļāva lietot arī internetu. Turklāt Mitnikam septiņus gadus bija aizliegts arī gūt materiālu labumu no grāmatām un filmām, kuras balstītas uz viņa kriminālo darbību.
Pēc iznākšanas no cietuma Mitniks kļuva par drošības konsultantu, publisko runātāju un autoru. Viņš sniedza drošības konsultācijas, veica testēšanu pakalpojumus un vadīja sociālās inženierijas nodarbības uzņēmumiem un valsts aģentūrām.
Savos 2011. gada memuāros Mitniks noliedza, ka savas prasmes būtu izmantojis informācijas zagšanai finansiāla labuma gūšanai. "Ikviens, kurš mīl spēlēt šahu, zina, ka pietiek pieveikt pretinieku. Jums nav jāizlaupa viņa karaļvalsts vai jāsavāc viņa manta, lai tas būtu tā vērts," viņš apgalvoja.