Vācijas sākumskolās vairs sportā neprasīs rezultātu
Galvenais ir piedalīties – Vācijas sākumskolās, no pirmās līdz ceturtajai klasei, bērni sporta sacensībās vairs necīnīsies par rezultātu.
Izglītības ierēdņi nolēmuši atvieglot bērniem dzīvi, vairs neparedzot konkurences cīņu ikgadējās sporta sacensībās – “Bundesjugendspiele”. Pēc reformas autoru domām, sportam jāsagādā prieks, tostarp bērniem, kas ar to neaizraujas.
Parasti federālajās jaunatnes sporta spēlēs pavasarī sākumskolas audzēkņi sacenšas īsās distances skrējienā, tāllēkšanā un bumbass mešanā, papildus var būt vingrošana un peldēšana. Divdesmit procentu dalībnieku, paši labākie, saņem goda rakstu ar Vācijas prezidenta zīmogu un parakstu, 50 procentu ar vidējiem rezultātiem – uzvarētāju apliecības, pārējie – dalības sertifikātus.
Šī spartakiāde ir obligāta visiem skolēniem līdz 10. klasei. Tomēr tagad ieteikts saudzēt jaunāko skolēnu psihi, jo viņiem esot par agru pārdzīvot zaudējuma sāpes. Turpmāk sasniegumus fiksēs nevis precīzi pēc minūtēm vai centimetriem, bet ietvaros “no līdz”.
Reformas piekritēji norāda, ka galvenais ir bērnu fiziskā un garīgā veselība, prasme darboties komandā, palīdzēt citiem, cienīt pretiniekus, nevis dzīšanās pēc rezultātiem. Tiesa gan, grūti iztēloties, piemēram, futbola spēli, kurā nav nozīmes iesistajiem vārtiem.
Kritiķi iebilst, ka bērnus tomēr jāgatavo dzīvei sabiedrībā, orientētai uz panākumiem un rezultātu, tāpat jāpieradina pieņemt un izvērtēt savas neveiksmes, lai pieaugušā dzīvē ar tām tiktu galā.