Turcijā izdoti vairāk nekā 130 aizturēšanas orderi saistībā ar zemestrīcē sagruvušo ēku būvstandartu neievērošanu
Turcijā izdoti vairāk nekā 130 aizturēšanas orderi saistībā ar zemestrīcē sagruvušo ēku būvstandartu neievērošanu, paziņojušas varasiestādes.
Lai gan Turcijā ir spēkā būvniecības standarti, kas paredz, ka ēkas jāceļ tā, lai tām būtu paaugstināta izturība pret zemestrīcēm, tie bieži netiek ievēroti. Daudzas no vairāk nekā 6000 ēkām, kas sabruka pirmdien notikušajā vairāk septiņu magnitūdu zemestrīcē valsts dienvidaustrumos, nebija būvētas atbilstoši noteikumiem.
Turcijas tieslietu ministrs Bekirs Bozdags ir solījis, ka tiks sodīti visi, kas ir atbildīgi par to, ka ēkas būvētas neatbilstoši standartiem.
Postošā zemestrīce Turcijā un Sīrijā
Pirmdien notikušajās divās zemestrīcēs bojāgājušo skaits Turcijā un Sīrijā ir pārsniedzis 8100 cilvēkus, kamēr glābēji otrdien par spīti salam turpināja ...
Stambulas lidostā kopš piektdienas aizturēti vairāki būvuzņēmēji, kas gatavojušies doties uz ārzemēm.
Tomēr kritiķi norāda, ka prezidents Redžeps Tajips Erdogans un valdība šādi cenšas pavērst tautas neapmierinātību pret būvniekiem, cerot mazināt sašutumu par valsts un vietējo amatpersonu lēno rīcību zemestrīces seku likvidēšanā, kas Erdoganam ir īpaši nevēlams pirms maijā gaidāmajām prezidenta un parlamenta vēlēšanām.
Gadiem ilgi eksperti brīdināja, ka daudzas jaunuzbūvētās ēkas Turcijā nav drošas pret zemestrīcēm, jo vai nu apmaiņā pret kukuļiem amatpersonas pievērušas acis uz būvniecības noteikumu pārkāpumiem, vai pat tikušas izsludinātas tā dēvētās amnestijas būvuzņēmējiem, lai veicinātu valsts ekonomikai nepieciešamo celtniecības bumu.
Jau ziņots, ka pirmdien notikušajā spēcīgajā zemestrīcē Turcijas dienvidaustrumos un Sīrijā gājuši bojā vairāk nekā 33 000 cilvēku, no tiem vairāk nekā 29 600 - Turcijā.