ECB: "Grieķijas valdībai vēl daudz darba jāizdara un - steidzami"
Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Mario Dragi.
Pasaulē

ECB: "Grieķijas valdībai vēl daudz darba jāizdara un - steidzami"

Jauns.lv

Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Mario Dragi sestdien paziņoja, ka Grieķijai ir jāpaveic daudz vairāk un tas jādara steidzami attiecībā uz pieņemamu plānu, lai saņemtu tālāku Eiropas Savienības (ES) finansējumu.

ECB: "Grieķijas valdībai vēl daudz darba jāizdara ...

Tuvojoties beigām termiņam, kurā Grieķijai ir jāpanāk vienošanās ar ES par 7,2 miljardu eiro lielā glābšanas aizdevuma maksājuma veikšanu, Dragi sacīja, ka joprojām trūkst pamata plāna, lai glābšanas finansējuma maksājumu starptautiskie aizdevēji veiktu.

Viņš norādīja, ka Grieķijas valdībai ir jānāk klajā ar plānu, ko aizdevēji varētu izmantot izvērtējumam par visu iekšpolitikas ierosinājumu ietekmi.

"Vairāk darba, daudz vairāk darba ir pašlaik nepieciešams, un tas ir steidzami," Dragi teica Vašingtonā, kur notiek Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Pasaules Bankas pavasara sanāksmes.

Grieķijas pārstāvji sarunās sestdien Parīzē tiekas ar ES, ECB un SVF pārstāvjiem, lai mēģinātu panākt vienošanos pirms 24.aprīlī Rīgā gaidāmās eiro zonas finansu ministru sanāksmes.

Grieķijai steidzami ir nepieciešams jauns finansējums, lai līdz mēneša beigām samaksātu algas valsts sektorā strādājošajiem un pēc tam nākamajos trīs mēnešos veiktu parāda maksājumus SVF un ECB.

Lai gan daļa uzmanības sarunās ir pievērsta tam, cik plašus taupības pasākumus un reformas Grieķijai ir jāīsteno apmaiņā pret ES finansējumu, Dragi atzina, ka trūkst pamata, lai novērtētu to, kā politikas izmaiņas ietekmēs valsts fiskālo bilanci un parāda ilgtspēju.

Plānam ir jāizmēra politikas ietekme uz ekonomikas izaugsmi, godīgumu, fiskālo stabilitāti, viņš uzskaitīja.

"Jebkurai valdībai ir brīvas tiesības izvēlēties, ko tās var izdarīt," paziņoja ECB prezidents.

"Mums ir jābūt vispārējam plānam.., mums ir jābūt metodoloģijai, ar kuru varam novērtēt šo ierosinājumu kvantitatīvo ietekmi, fiskālo ietekmi," viņš paskaidroja.

"Pašlaik plānam ir jābūt, lai varētu veidot labi informētu diskusiju starp eiro grupu un Grieķijas valdību," teica Dragi.

Uz jautājumu, vai Grieķija milzīgā parāda dēļ varētu piedzīvot defoltu jeb maksātnespēju, Dragi atbildēja, ka "es nevēlos pat apcerēt tādu notikumu". "Grieķijas līderi atkārtoti apgalvo, ka vēlas izpildīt savus pienākumus," viņš piebilda.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA