Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Krievijas prezidents Vladimirs Putins. (Foto: AP/Scanpix)

ISW: Krievija veic informatīvo sagatavošanu Hersonas zaudējumam

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2022. gada 20. oktobrī 11:34 2022. gada 20. oktobrī 11:34
  Jauns.lv/LETA
Krievija sākusi iedzīvotāju informatīvo sagatavošanu tam, lai attaisnotu karaspēka pilnīgu atkāpšanos no Dņepras labā krasta un Hersonas zaudēšanu, vēsta ASV Kara studiju institūts (ISW).

Domnīcas eksperti atgādina krievu okupantu karaspēka komandiera Sergeja Surovikina vārdus, ka Krievijas vadībai jāpieņem "smagi lēmumi" attiecībā uz Hersonas apgabalu, kā arī okupantu ieceltā vietvalža Vladimira Saļdo teikto par "evakuāciju".


"Surovikina un Saļdo paziņojumi, kā šķiet, ir mēģinājums radīt informatīvos nosacījumus tam, lai notiktu pilnīga Krievijas atkāpšanās aiz Dņepras, ar ko Hersonas pilsēta un citas būtiskas Hersonas apgabala teritorijas tiks nodotas Ukrainas aizstāvjiem, kas īsteno pretuzbrukuma darbības dienvidos," skaidro ISW pārstāvji.

Analītiķi arī norāda, ka krievi rada informatīvos nosacījumus, lai veiktu "viltus karoga" uzbrukumu Kahovkas HES.

"Krievi var uzskatīt, ka aizsprosta uzspridzināšana var piesegt viņu atkāpšanos uz Dņepras labo krastu un novērst vai aizkavēt ukraiņu pārvietošanos pāri upei," pieļauj domnīcas eksperti.

"Kremlis var mēģināt izmantot šādu "viltus karoga" uzbrukumu, lai aizēnotu ziņas par Krievijas karaspēka trešo apkaunojošo atkāpšanos - šoreiz no Hersonas," skaidro eksperti.

Citi šobrīd lasa

Rita Ora savu vīru Taiku Vaititi nosauc par "seksa dievu"
Augs, ko pēdējās desmitgadēs iecienījuši daudzi košumdārzu īpašnieki. Ir vērts iestādīt!
Izspūruši mati, sporta bikses: Somijas TV publicē vēl neredzētu video ar Putina dzīvi deviņdesmitajos 2
Pievienot komentāru