Malaizija nosūta atpakaļ kuģus ar 600 nelegāliem migrantiem
Malaizija ir nosūtījusi atpakaļ divus kuģus ar 600 nelegāliem migrantiem, ceturtdien paziņoja amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti.
Kuģi tika pārtverti pie Malaizijas ziemeļu salām Penangas un Langkavi, un varas iestādes paziņoja, ka tie nevar piestāt krastā.
"Pagājušajā naktī viens kuģis tika novirzīts atpakaļ pēc iebraukšanas Malaizijas ūdeņos pie Penangas, un vēl vienam kuģim netika ļauts iebraukt Langkavi ūdeņos," sacīja amatpersona.
Pie Penangas pārtvertajam kuģim tika piešķirts dzeramais ūdens pudelēs pirms tā nosūtīšanas atpakaļ.
Musulmaņu valstis Malaizija un Indonēzija ir solījušas neuzņemt kuģus ar migrantiem no Mjanmas un Bangladešas pēc tam, kad nedēļas sākumā Indonēzijas un Malaizijas piekrastē tika izglābti vai peldus sasniedza krastu ap 2000 islāmticīgo rohingju migrantu no Bangladešas un Mjanmas.
Rohingjas parasti mēģina sasniegt Malaiziju, bet bieži kļūst par cilvēku kontrabandistu upuriem Taizemē. Taizeme ir pastiprinājusi cīņu pret cilvēku kontrabandu pēc tam, kad "vergu nometnēs" Taizemes dienvidos tika atrasti masu kapi ar desmitiem cilvēku mirstīgajām atliekām, un 29.maijā rīkos reģionālu sanāksmi par šo problēmu.
Mjanma, kur iedzīvotāju vairākums ir budisti, uzskata 800 tūkstošus tur dzīvojošo rohingju par nelegāliem imigrantiem no Bangladešas. Vardarbīgas sadursmes starp budistiem un musulmaņiem Mjanmā ir pamudinājušas daudzus rohingjas bēgt no šīs valsts. ANO uzskata rohingjas par vienu no visvairāk vajātajām minoritātēm pasaulē.
ANO bēgļu lietu aģentūra un cilvēktiesību organizācijas ir paudušas sašutumu par Indonēzijas un Malaizijas lēmumu neuzņemt kuģus ar migrantiem, kuri nedēļām ilga brauciena dēļ ir pakļauti bada un slimību riskam. Reģiona valstis tiek aicinātas nekavējoties sākt migrantu glābšanas operācijas, nevis raidīt atpakaļ šos kuģus, un izstrādāt koordinētu stratēģiju migrantu pieplūduma problēmas risināšanai.
BNS