Ievainota un nolemta bāreņu namam: Maskavas informatīvajam karam savervē 12 gadus vecu ukraiņu meiteni
foto: Ekrānuzņēmums
Kira tagad.
Pasaulē

Ievainota un nolemta bāreņu namam: Maskavas informatīvajam karam savervē 12 gadus vecu ukraiņu meiteni

Jauns.lv

Pirms Krievija uzsāka karu Ukrainā, Kira Obedinska bija dzīvespriecīga, mīlēta 12 gadus veca meitene. Tagad bārene, ievainota un viena Krievijas kontrolētā slimnīcā Ukrainas austrumos viņa negribot kļuvusi par bandinieku Maskavas informatīvajā karā, vēsta CNN.

Ievainota un nolemta bāreņu namam: Maskavas inform...

Obedinskas māte nomira, ka meitene vēl bija pavisam maza. Viņas tēvs Jevhens Obedinskis, bijušais Ukrainas Nacionālās ūdenspolo komandas kapteinis, tika nošauts un nogalināts, Krievijas spēkiem 17. martā laužot ceļu uz Mariupoli.

Pēc vairākām dienām Kira ar tēva draudzeni mēģināja bēgt kājām no pilsētas kopā ar kaimiņiem. Taču pēc tam, kad viņa tika ievainota sprādzienā no sauszemes mīnas, Kira tika nogādāta Doņeckas reģiona slimnīcā, kuru ar Maskavas atbalstu kontrolē separātisti.

foto: Ekrānuzņēmums
Kira pirms kara.
Kira pirms kara.

Tagad Kiras vectēvs Oleksanders baidās, ka viņu vairs nekad neredzēs. Viņš sacīja, ka piezvanījusi kāda Doņeckas separātiskās valdības amatpersona un aicinājusi doties turp, lai savāktu viņu, taču kara dēļ tas nav iespējams.

Viņš stāsta, ka runājis ar slimnīcu un viņam pateikts, ka Kiru galu galā nosūtīs uz bāreņu namu Krievijā.

Krievijas valdība paziņojusi, ka tā palīdzējusi pārvietot vismaz 60 000 Ukrainas iedzīvotāju drošībā pāri Krievijas robežai. Ukrainas valdība paziņojusi, ka aptuveni 40 000 pārvietoti pret viņu gribu, raksturojot to kā nolaupīšanu un piespiedu deportāciju.

Maskava informāciju par piespiedu deportācijām nosaukusi par meliem, apgalvojot, ka Ukraina kavējusi centienus "evakuēt" cilvēkus uz Krieviju.

Bet CNN ir aprunājies ar vairākiem ukraiņiem, kuri sacīja, ka viņiem doti tikai divi varianti - dodies uz Krieviju vai mirt.

Intervijās ar 10 cilvēkiem, tostarp vietējiem Mariupoles iedzīvotājiem un viņu tuviniekiem, daudzi stāsta par krievu karavīriem, kuri nolaižas bumbu patvertnēs un pavēl iekšā esošajiem nekavējoties doties prom.

Neviens nezināja, kur viņus ved. Pieci galu galā tika nosūtīti uz Krieviju.

Krievijas mediji, kas vairākkārt mazinājuši Ukrainas konflikta brutalitāti, parādījuši video, kurā Kira laimīgi stāsta par to, kā viņai dažkārt ļauj piezvanīt vectēvam.

Tas ir "pierādījums", ka viņa netika nolaupīta, paziņojis kāds Krievijas TV raidījumu vadītājs.

Tikmēr Oleksanders saņēmis audiovēstījumu no Kiras, kurā viņš aicināts neraudāt. Taču jaunā meitene, kas Krievijas karā zaudējusi ģimeni, brīvību un mājvietu, nespēj apstādināt pašas asaras. "Es tevi tik ilgi neesmu redzējusi. Es gribu raudāt," viņa sacīja.
Ukraiņu bēgles Olena un Nastja Reminskas pie robežas atvadās no savas mātes Svetlanas. Meitas plāno doties uz Turciju, kur Olenai ir darbs, savukārt māte paliks mājās, Žitomirā, jo viņas vecāki nevēlas pamest Ukrainu.

Kara sāpes un izmisums: cilvēki Ukrainā spiesti pamest mājas un savus mīļos