"Dažiem no mums tas nozīmē nāvi, bet citiem - nonākšanu gūstā." Mariupoles aizstāvji gatavojas "pēdējai kaujai" par pilsētu
foto: REUTERS/SCANPIX
Mariupole 2022. gada aprīlī.
Pasaulē

"Dažiem no mums tas nozīmē nāvi, bet citiem - nonākšanu gūstā." Mariupoles aizstāvji gatavojas "pēdējai kaujai" par pilsētu

Jauns.lv / LETA

Ukrainas spēki munīcijas trūkuma dēļ gatavojas "pēdējai kaujai" par valsts dienvidu ostas pilsētu Mariupoli, kura jau gandrīz pusotru mēnesi atrodas Krievijas spēku aplenkumā, pirmdien paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku 36.jūras kājnieku brigāde, kas dislocēta pilsētā.

"Dažiem no mums tas nozīmē nāvi, bet citiem - nonā...

"Šodien visticamāk būs pēdējā kauja, jo beidzas munīcija," lasāms brigādes lapā vietnē "Facebook".

"Dažiem no mums tas nozīmē nāvi un citiem - nonākšanu gūstā," piebilsts paziņojumā, norādot, ka Krievijas armija ukraiņu spēkus ir "atspiedusi" un "ielenkusi".

Brigāde norādīja, ka Mariupoles ostu ir aizstāvējusi 47 dienas un "darījusi visu iespējamo un neiespējamo", lai atgūtu kontroli pār pilsētu.

Skaudri skati: aplenktā Ukrainas pilsēta Mariupole 2022. gada martā

Krievijas puse ir ziņojusi, ka kaujas pēdējā laikā norisinās ap metalurģijas uzņēmumu "Azovstal" un ostā.

Ukraiņu jūras kājnieki informēja, ka šajās vietās "ienaidnieks mūs pakāpeniski atspieda" un "ielenca mūs ar uguni, un tagad mēģina mūs iznīcināt".

"Gandrīz puse no brigādes" karavīriem esot ievainoti. "Tie, kuru ekstremitātes nav norautas, atgriežas kaujā," piebilsts paziņojumā.

"Visi kājnieki tika nogalināti, un šaušanas kaujās tagad piedalās artilēristi, zenītartilēristi, radiosakaru operatori, šoferi un pavāri. Pat orķestranti," uzskaitīts ierakstā "Facebook".

Jūras kājnieki sūdzējās par Ukrainas militārās vadības atbalsta trūkumu. "Neviens vairs nevēlas ar mums sazināties, jo esam norakstīti," viņi atzina.

Mariupolē ir notikušas intensīvākās kaujas kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, kas sākās 24.februārī. Pilsēta jau ir gandrīz pilnībā iznīcināta.

Tiek uzskatīts, ka pilsētā ir tūkstošiem mirušu civiliedzīvotāju, jo tās blokāde turpinājusies nedēļām ilgi un evakuēties izdevies tikai daļai.

Evakuētie cilvēki stāsta par bada un aukstuma radītajām šausmām, civiliedzīvotājiem slēpojoties pagrabos pilsētā, kur jau vairāk nekā mēnesi nav ūdens, gāzes un siltumapgādes.