Dalībvalstīm būs jāturpina izrādīt solidaritāti Ukrainas bēgļu uzņemšanā
foto: AP/Scanpix
Cilvēki turpina pamest Irpiņu.
Pasaulē

Dalībvalstīm būs jāturpina izrādīt solidaritāti Ukrainas bēgļu uzņemšanā

Jauns.lv / LETA

Bēgot no kara, Ukrainu pametuši jau divi miljoni iedzīvotāju, galvenokārt dodoties uz Eiropas Savienību (ES), taču dalībvalstīm būs jāturpina izrādīt solidaritāti, otrdien debatēs sacīja Eiropas Parlamenta deputāti.

Dalībvalstīm būs jāturpina izrādīt solidaritāti Uk...

Plenārsēdes debatēs ar ES komisāri Ilvu Johansoni, kur Padomes vārdā piedalījās Francijas valdības pārstāve Brigita Klinkēra, EP deputāti uzsvēra dramatisko stāvokli humānajā un bēgļu jomā, ko izraisījis Krievijas uzbrukums Ukrainai.

Viņi izteica atzinību pierobežas dalībvalstīm par līdz šim izrādīto ārkārtīgo atsaucību, taču brīdināja, ka būs vajadzīga ilgstoša solidaritāte visā ES.

Runātāji vienprātīgi nosodīja Krievijas agresiju pret Ukrainu, informēja EP.

Komisāre Johansone uzsvēra ārkārtējo spiedienu uz Ukrainas robežvalstīm - Poliju, Ungāriju, Slovākiju un Rumāniju, kā arī Moldovu. ES uzņēmās risināt šo izaicinājumu, Padomei vienprātīgi aktivizējot pagaidu aizsardzības mehānismu, nodrošinot solidaritāti visā ES, kā arī sniedzot atbalstu ANO bēgļu aģentūrai un Sarkanajam Krustam, kas sniedz palīdzību uz vietas, kā arī piešķirot 500 miljonu eiro humānajai palīdzībai.

EP deputāti arī atzinīgi novērtēja ES ātro reakciju, nodrošinot aizsardzību tiem, kas bēg no Ukrainas, un aicināja sniegt pietiekamu finansiālo palīdzību, kas ļautu turpināt sniegt palīdzību vidējā un ilgā termiņā.

Daži runātāji vēlējās redzēt konkrētu progresu ES migrācijas un patvēruma noteikumu reformā, savukārt citi uzsvēra, ka visiem bēgļiem neatkarīgi no viņu etniskās piederības ir vajadzīga vienāda aizsardzība.

24.februārī Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, sākot apšaudīt ne tikai militāros, bet arī civilos objektus un izraisot bēgļu straumes.