Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ekrānuzņēmums no LTV raidījuma "Pasaules panorāma"

"Es visiem stāstu - nedodieties uz Baltkrieviju," teic kurdu žurnālists, kurā neviens neklausoties 1

Pasaulē
25. novembrī 15:35 2021. gada 25. novembrī 15:35
  Jauns.lv
Kurdu žurnālists Rebins Sirvans ir viens no tiem, kas atsaucās "Facebook" publicētam aicinājumam doties uz Baltkrieviju un pāri robežai iekļūt Eiropas Savienībā.

Kā Sirvans stāsta Latvijas Televīzijai (LTV), Irākas galvaspilsētā Bagdādē viņš nokārtojis vīzu, par ko samaksājis 4000 dolāru. Tad devies uz Sīriju, no kurienes ar tiešo reisu aizlidojis uz Minsku, vēsta lsm.lv.

"Man bija vīza, kas bija derīga piecas, septiņas dienas. Kad tā beidzās, vairs nevarēju dabūt vietu viesnīcā, un tad dzīve palika grūta, jo nevar tā vienkārši dzīvot uz ielas. Es devos uz robežu un paliku tur kādas septiņas, astoņas dienas. Atkal devos atpakaļ uz Minsku un atkal atgriezos un paliku vēl septiņas dienas tur uz robežas, džungļos, kā mēs iesaucām šo vietu. Teicām poļiem, lai laiž mūs iekšā, bet viņi sacīja, ka nevar to darīt. Savukārt baltkrievi mums neļāva doties atpakaļ uz Minsku, viņi teica, ka mums ir jādodas uz Poliju. Kad gribējām doties uz Minsku, baltkrievi mūs sita."

Rebinam tomēr izdevies atgriezties un nokļūt atpakaļ Irākā.

Par savu pieredzi viņš stāstījis apkārtējiem, bet viņā neviens neklausoties.

Jau vēstīts, ka Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas nelikumīgi iesūtīt tūkstošiem migrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Eiropas Savienība (ES) apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Citi šobrīd lasa

"Es absolūti iemīlējos Gruzijā." Laura no Gruzijas neatgriezās viena, bet kopā ar Marselu
Omikrons, kas satraucis pasauli. Cik daudz par to šobrīd zināms? 14
Noskaidrota Rīgas apkaime, kur pēdējos gados bijis vislielākais iedzīvotāju skaita samazinājums 1
Pievienot komentāru

Леонид Агутин раскрыл, что написал Градскому в последнем сообщении

Алла Пугачева посвятила пронзительный пост Александру Градскому