Singapūru terorizē mīlīgie jūras ūdri - tie izēd privātos dīķus un klīst pa pilsētu ielām
Singapūras pieaugošā ūdru populācija neizrāda nekādu žēlsirdību pret vietējo iedzīvotāju mājdzīvniekiem, regulāri izēdot dārgās koi karpas no privātajiem dīķiem, vēsta “Insider”.
Nav zināms konkrēts ūdru skaits, kas šobrīd mitinās Singapūrā – oficiāli reģistrēti ir ap 100, taču iedzīvotāji aizvien biežāk ziņo par ūdru ģimeņu apciemojumiem.
2020. gadā kāda ūdru grupiņa, kas nu jau guvusi iesauku “Zūku ģimene”, devās uz kādas daudzstāvu mājas privāto dīķi, kurā mitinājās dārgās koi karpas. Izķerot dīķi praktiski tukšu, ģimene pēc tam devās uz šīs pašas mājas peldbaseinu, kurā tā apēda medījumu.
Šī gada sākumā ūdru bars ielavījās kādā vietējās baznīcas teritorijā un vairāku dienu laikā nogalināja gandrīz 100 zivju – apmēram puse no tām bija koi.
Pagājušajā nedēļā kāds cits ūdru grupējums uzbruka privātam koi karpu dīķim Singapūras pilsētas ziemeļaustrumu daļā, nogalinot vairākas zivis. 60 gadus vecais dīķa īpašnieks, sevi dēvējot par Entoniju, bija sašutis par notikušo. Viņš vietējam medijam “Mothership” stāstīja, ka par dažām zivīm bija rūpējies jau kopš bērnības un vairākas no viņa ilglaicīgi lolotajām zivīm bija izaugušas gandrīz metru garas.
Entonijs stāstīja, ka viņš esot iztērējis aptuveni 6000 Singapūras dolārus (apmēram 3800 eiro) dīķa aprīkošanā, taču ūdru mielasts zaudējumus padara daudz augstākus.
Tomēr šis privātais dīķis ir viens no lētākajiem, ko ūdri ir izēduši. 2015. gadā ūdru bars uzklupis daudz vērtīgākam privātam dīķim Sentosas salā, izēdot koi karpas 64 000 Singapūras dolāru (apmēram 40 400 eiro) vērtībā. Tajā pašā gadā kādas citas ūdru ģimenes dārgo karpu mielasts izmaksājis 80 000 dolāru (50 500 eiro) “Shangri-la” kūrortam.
Covid-19 ierobežojumi ļāvuši ūdriem izplatīties
Singapūrā ūdri vienmēr ir dzīvojuši, taču daudzus gadus to populācija praktiski neparādījās cilvēka redzeslokā. Lielā industriālā attīstība valstī 1960. un 70. gados iznīcināja dzīvnieka dzīvotni un izraisīja plašu piesārņojumu, vēsta “National Geographic”.
Bet 70. gadu beigās, kad valsts sāka attīrīt piesārņotos ūdeņus, ūdru ģimenes lēnām atgriezās. To populācija Singapūrā joprojām tiek uzskatīta par aizsargājamu.
Tomēr, ņemot vērā uzbrukumus, Singapūras iedzīvotāji ūdrus sākuši uztvert kā traucēkli. 2020. gadā no aprīļa līdz jūnijam Singapūrā bija noteikta strikta mājsēde un pilsētu ielas bija tukšas. Visticamāk, valsts stingro Covid-19 ierobežojumu dēļ, ūdri ir izplatījušies arī pilsētās.