DNS tests apgriezis kājām gaisā 19 gadus vecas spānietes dzīvi, atklājot īsi pēc viņas dzimšanas notikušu kļūmi
foto: unsplash.com
Foto ilustratīva nozīme.
Pasaulē

DNS tests apgriezis kājām gaisā 19 gadus vecas spānietes dzīvi, atklājot īsi pēc viņas dzimšanas notikušu kļūmi

Jauns.lv
0

Kādas jaunas spāņu sievietes dzīve apgriezusies kājām gaisā, atklājoties 19 gadus vecam šokējošam incidentam, kas noticis slimnīcā īsi pēc viņas dzimšanas.

DNS tests apgriezis kājām gaisā 19 gadus vecas spā...

Jauniete pēc DNS testa veikšanas atklājusi, ka ģimene, ar ko viņa uzaugusi, patiesībā nav viņas asinsradinieki. Meitene īsi pēc savas dzimšanas 2002. gadā Logrono slimnīcā tikusi samainīta ar citu tajā pašā dienā dzimušu personu, vēsta BBC.

Cietusī nu ir lēmusi vērsties tiesā, pieprasot kompensāciju trīs miljonu eiro apmērā no vietējās Veselības ministrijas. Iestāde piedāvājusi viņai izmaksāt 215 tūkstošus eiro par zaudējumiem.

Cietušo uzaudzināja sieviete, ko viņa līdz šim uzskatīja par savu miesīgo vecmāmiņu.

Kad 2017. gadā vecmāmiņa iesūdzējusi tiesā jaunietes domājamo tēvu par nepiedalīšanos bērna aprūpē, tiesa likusi abiem veikt DNS testu. Rezultāti atklāja negaidītu informāciju par abu asinsradniecības neesamību. Vēlāk arī jaunietes vecmamma pārbaudījusi savu DNS, uzzinot, ka arī viņai nav ģenētiskas saistības ar meiteni, ko viņa uzaudzinājusi.

16 gadu vecumā meitene vērsās pēc palīdzības pie juristiem, kas panākuši, ka jaunietes dzimšanas apstākļi tiek izmeklēti. Izmeklēšanā atklājusies persona, ar ko pēc dzimšanas, domājams, tikusi samainīta cietusī.

Otra sieviete, ko pirms 19 gadiem no slimnīcas mājās aizvedusi nepareizā ģimene, ir informēta par notikušo, tomēr nav veikusi apsūdzības.

Abi 2002. gadā samainītie mazuļi pasaulē nāca priekšlaicīgi, tādēļ slimnīcā tika ielikti inkubatoros, pirms tika atdoti jaunajiem, tomēr nepareizajiem vecākiem.

Vietējās varas iestādes atzinušas, ka jukas notikušas cilvēku kļūdas dēļ, tomēr atrast vainīgo neesot iespējams.

Kā norādījusi veselības ministre Sāra Alba, šāds incidents šodien vairāk nebūtu iespējams, jo procedūras jaundzimušo identifikācijai ir drošas un uzticamas. “Tolaik sistēma bija citādāka. Tā nebija tik datorizēta kā tagad,” piebildusi Alba.

Patlaban meitene, kas veikusi apsūdzību, gaida DNS testa rezultātus, kas apstiprinātu viņas bioloģisko vecāku identitāti, kamēr izmeklēšana vēl norit.