Krievijas likumdevēji atbalsta sodanaudu palielināšanu protestētājiem
Krievijas likumdevēji otrdien otrajā lasījumā apstiprinājuši likumprojektu, kas paredz lielākas sodanaudas par nepakļaušanos policijai protestu laikā.
Desmitiem tūkstoši cilvēku pagājušajā mēnesī piedalījās demonstrācijās, kurās kritizēja valdību un pieprasīja atbrīvot ieslodzīto opozicionāru Alekseju Navaļniju.
Neatkarīgie novērotāji ziņoja, ka demonstrācijās tika aizturēti vismaz 10 000 cilvēku, kuriem draud sodanaudas vai administratīvie aresti.
Krievijas parlamenta apakšpalāta Valsts dome šodien paziņoja, ka otrajā lasījumā apstiprinājusi likumprojektu, kas četrkāršos sodanaudas par "nepakļaušanos (..) tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem".
Aleksejs Navaļnijs klausās tiesas spriedumu
Maskavas tiesa otrdien apmierinājusi Krievijas Federālā sodu izpildes dienesta (FSIN) prasību nomainīt opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam 2014.gadā piespriesto nosacīto sodu ...
Pašreiz protestētājiem, kas piedalās nesankcionētās demonstrācijās, var tiks piemērots 1000 rubļu (aptuveni 11 eiro) liels pirmreizējais naudassods. Likumprojekts paredz palielināt sodanaudu līdz 4000 rubļu, bet atkārtotu pārkāpumu gadījumos līdz pat 20 000 rubļu.
Likumprojektu pērnā gada novembrī ierosināja partija "Vienotā Krievija", kam ir pārliecinošs vairākums parlamentā un kas atbalsta Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.
Pirmajā lasījumā likumprojekts tika apstiprināts decembrī. Vairāki novērotāji šo soli raksturoja kā valdības mēģinājumu pastiprināt pret protestiem vērstos likumus pirms rudenī gaidāmajām Valsts domes vēlēšanām.
Krievijā aiztur Navaļnija atbalstītājus, kuri protestē pret Maskavas tiesas spriedumu
Krievijas policija otrdien aizturēja vairāk nekā 1050 cilvēku demonstrācijās, kas tika rīkotas opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija atbalstam, pavēstīja nevalstiskā organizācija ...
Valsts domē likumprojekts jāapstiprina trīs lasījumos, pēc tam tas tiks nodots apstiprināšanai parlamenta augšpalātai Federācijas padomei un, visbeidzot, parakstīšanai Putinam.
Šomēnes Krievijā stājās spēkā likums, kas prasa sociālajiem tīkliem, kam Krievijā ir vairāk nekā 500 000 regulāro lietotāju, dzēst aicinājumus uz nesankcionētu pulcēšanos.
Pagājušajā gadā Valsts domē tika ierosināti arī likumprojekti, kas aizliegtu viena cilvēka piketus, protestus pie tiesībsargājošo iestāžu ēkām un paredzētu kriminālsodus protestu organizatoriem, kas saņem finansējumu no ārvalstīm.