Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AFP/Scanpix

Par gaidāmo mazuli sajūsmināts pāris izraisījis postošu meža ugunsgrēku Kalifornijā

Pasaulē
2020. gada 7. septembrī 14:41 2020. gada 7. septembrī 14:41
  Jauns.lv
Amatpersonas noskaidrojušas, kas izraisījis postošu meža ugunsgrēku, kas pēdējo dienu laikā plosās ASV Kalifornijas štatā. Kā ziņo BBC, par galvenajiem vaininiekiem kļuvuši vecāki vēl nedzimušam bērnam, kuri neapdomīgi rīkojās ar pirotehniku, svinot gaidāmā mazuļa dzimuma atklāšanu.

Gaidāmā mazuļa dzimuma atklāšanas ballītē tikusi izmantota "dūmus ģenerējoša pirotehniska ierīce", kuras dēļ 5.septembrī plkst. 10.23 Eldorado apgabalā sācies meža ugunsgrēks, kas nu jau izplatījies teju 3000 hektāru lielā platībā.

Kalifornijas ugunsdzēsības dienests piebilst, ka cilvēkus, kuri izraisa ugunsgrēkus, "var saukt pie finansiālas un kriminālatbildības".

Šis nav pirmais gadījums, kad šāda veida ballītes dēļ aizsākas meža ugunsgrēks. 2017. gada aprīlī dzimuma atklāšanas ballīte Arizonā izraisīja nedēļu ilgus ugunsgrēkus, kuru laikā izdega 18 000 hektāru.

Bērna tēvam Denisam Dikam toreiz tiesa piesprieda piecu gadu pārbaudes laiku un lika samaksāt vairāk nekā 8 miljonu ASV dolāru zaudējumu atlīdzību.

Ugunsgrēki Eldorado apgabalā Kalifornijā (Foto: ZUMAPRESS.com)

Bez šī ugunsgrēka šobrīd meži Kalifornijā deg vēl vairākās citās vietās, lielākais no tiem pārsniedzis 29 000 hektāru platību. Ar helikopteriem tikuši evakuēti vairāki desmiti cilvēku, kurus ugunsgrēks iesprostojis dabas rezervātā aptuveni 60 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Frezno.

Ar helikopteriem tikuši evakuēti vairāki desmiti cilvēku, kurus ugunsgrēks iesprostojis dabas rezervātā aptuveni 60 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Frezno. (Foto: EPA/Scanpix)

Kalifornija šobrīd piedzīvo karstuma vilni, gaisa temperatūrai Losandželosā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi - 49,4 grādus pēc Celsija.

Nacionālais laikapstākļu dienests svētdienu raksturoja kā "vienu no karstākajām dienām kopš laikapstākļu uzskaites sākuma visā Kalifornijas dienvidrietumu daļā".

Saistītās ziņas

Nāves ielejā fiksēta rekordaugsta gaisa temperatūra
VIDEO: gaidāmā bērna dzimuma atklāšanas ballīte beidzas ar traģēdiju 15
Kalifornijā evakuēti 7800 cilvēki, kur ar savvaļas ugunsgrēku cīnās vairāk nekā 2200 ugunsdzēsēju

Jau ziņots, ka pagājušajā mēnesī Nāves ielejā tika reģistrēta, iespējams, augstākā temperatūra, kas jebkad reģistrēta uz Zemes - 54,4 grādi pēc Celsija.

Kopš 15. augusta Kalifornijā ir notikuši gandrīz 1000 kūlas ugunsgrēki, kurus lielākoties izraisīja zibens spērieni.

Citi šobrīd lasa

Bezzubova slepkavas bija gatavojušies, šāva no automāta citiem bīstamā veidā. Policija atklāj to, ko drīkst atklāt 10
90. gadu metodes mūsdienās: Latvijā arvien krājas neatklātas, brutālas slepkavības 2
Vīrietis gandrīz piedzīvoja sirdstrieku, kad veļasmašīnā ieraudzīja seju 1
Tēmas: ASV, BBC, Kalifornija
Pievienot komentāru

Жанна Бадоева: 7 лет страданий покинувшей Литву ведущей

Василиса Володина: "Лучше станет только в 2025 году!"