Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Baltkrievijas prezidenta amata kandidāte Tihanovska ieradusies Lietuvā 19

Pasaulē
11. augustā 09:21 2020. gada 11. augustā 09:21 | Papildināts, 11. augustā 19:41
  Jauns.lv / LETA
Baltkrievijas opozīcijas prezidenta vēlēšanu kandidāte Svetlana Tihanovska ir Lietuvā, otrdien pavēstīja Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.

"Viņa ieradusies Lietuvā un ir drošībā," ziņu aģentūrām BNS un AFP apliecināja ministrs.

Vēlāk viņš pastāstījis žurnālistiem, ka Tihanovska Lietuvā atrodas kopā ar saviem bērniem, viņai ir Lietuvas vīza un Lietuvas valdība viņai ierādījusi dzīvesvietu.

Baltkrievijas opozīcijas prezidenta vēlēšanu kandidāte Svetlana Tihanovska ieradusies Lietuvā. (Foto: EPA/Scanpix)

Pēc Linkeviča teiktā, Tihanovskas bērni Lietuvā bija ieradušies jau iepriekš.

"Viņai bija Lietuvas nacionālā vīza, un tas nozīmē, ka viņa gadu var uzturēties Lietuvā bez jebkādiem ierobežojumiem un acīmredzot tas arī noteica viņas izšķiršanos izbraukt uz Lietuvu,“ norādījis ministrs.

Viņš piebildis, ka pats nav ticies ar Baltkrievijas opozīcijas pārstāvi, kurai vēl jāatpūšas, un nav informēts par viņas plāniem, bet Lietuva arī negrib notikumus forsēt. "Viņa pati lems, kā tālāk rīkoties, varbūt tiksies ar medijiem, (..) bet tas notiks dabiski, bez forsēšanas," izteicies Linkevičs.

Kā norādījis ministrs, pašlaik nav nekādu signālu, ka Tihanovskai varētu draudēt briesmas. "Bet mums ir jāsper zināmi soļi, lai šo briesmu nebūtu," viņš sacījis.

Linkevičs pastāstījis, ka Lietuvā kopā ar Tihanovsku ieradusies arī viņas vēlēšanu štāba vadītāja Marija Moroza, ko iepriekš bija aizturējušas varasiestādes, un arī viņas bērni atrodas Lietuvā.

Ministrs atzinis, ka Tihanovska Lietuvā ieradusies pēc Baltkrievijas varasiestāžu spiediena un kaimiņvalsts amatpersonas "nav aizkavējušas viņas izbraukšanu un pat palīdzējušas".

Iepriekš arī opozīcijas kandidātes pārstāve Olga Kovaļkova portālam "Tut.by" sacīja, ka Tihanovsku Lietuvā nogādājušas Baltkrievijas varasiestādes. "Svetlanai nebija izvēles, Baltkrievijas varasiestādes viņu izveda no valsts. Svarīgi, ka viņa ir brīvībā un dzīva," teica Kovaļkova.

Internetā izplatītajā video Tihanovska paziņojusi, ka viņai neesot bijis citas izvēles kā vien atstāt Baltkrieviju.

Prezidenta amata kandidātes pārstāve Kovaļkova arī pavēstīja, ka Tihanovskas aizbraukšana no Baltkrievijas pavērusi iespēju tam, ka varasiestādes atbrīvojušas viņas vēlēšanu štāba vadītāju Mariju Morozu, kas tika aizturēta sestdien.

Jau ziņots, ka Baltkrievijas ziņu aģentūras "BelTA" "Telegram" kanālā otrdien izvietots vēl viens Tihanovskas videoieraksts, kurā viņa aicina baltkrievus nepiedalīties protestos un neiesaistīties sadursmēs ar miliciju, monotonā balsī lasot iepriekš uzrakstītu tekstu.

"Baltkrievijas tauta ir izdarījusi savu izvēli. Ar pateicību un siltumu es vēršos pie visiem pilsoņiem, kas mani visu laiku atbalstīja. Baltkrievi! Es aicinu jūs uz saprātu un likuma cienīšanu. Es negribu asiņu un vardarbības. Es aicinu jūs nepretoties milicijai, neiziet laukumos, lai nepakļautu savas dzīvības briesmām. Sargiet sevi un savus tuvos," video saka Tihanovska.

Kā žurnālistiem sacījis Linkevičs, otrdien publiskotie Tihanovskas videoieraksti tapuši vēl Baltkrievijā.

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda telefonsarunā ar Tihanovsku pārrunājis viņas pašsajūtu un tuvākos plānus, ziņu aģentūrai BNS pastāstījis prezidenta preses sekretārs Antans Bubnelis.

Svētdien notikušajās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,9%, liecina oficiālie provizoriskie rezultāti.

Opozīcija uzstāj, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā un citās valsts pilsētās naktī uz otrdienu turpinājās protesti pret Lukašenko, kas izvērsās sadursmēs ar drošības spēkiem.

Citi šobrīd lasa

Nestrādājošai viesnīcai "Hotel Roma" rēķins par ūdeni 3328 eiro. Uzņēmuma vadītāja Linda Mūrniece izmisumā 25
Vēstniecība par Rumpānes situāciju: tuviniekiem jāsaprot, ka viņa izdarījusi krimināli sodāmu pārkāpumu 35
Izdzirdot, ka glābēji pārtraukuši meklēšanas darbus, smaiļotājs ASV nolemj pārbaudīt savu intuīciju un atrod pazudušo laivotāju
Skatīt visus komentārus

Выяснилось, почему родные два дня не знали о смерти дочери звезды "Место встречи изменить нельзя"

«С интимом всё хорошо»: Седокова показала эротичные кадры свадебной фотосессии с Тиммой