Nepagarina humānās palīdzības transportēšana uz Sīriju, kas tika nodrošināta kopš 2014.gada
foto: AFP/Scanpix
Humānās palīdzības transportēšana uz Sīriju, kas bija notikusi kopš 2014.gada, bija apstiprināta tikai līdz piektdienai.
Pasaulē

Nepagarina humānās palīdzības transportēšana uz Sīriju, kas tika nodrošināta kopš 2014.gada

Jauns.lv / LETA

ANO Drošības padome piektdien nespēja rast vienprātību par pārrobežu humānās palīdzības Sīrijai pagarināšanu, jo Krievija un Ķīna otrreiz uzlika veto priekšlikumam par šīs palīdzības pagarināšanu, bet citas valstis noraidīja Maskavas pretpriekšlikumu.

Nepagarina humānās palīdzības transportēšana uz Sī...

Tikai trīs valstis pievienojās Krievijai, atbalstot tās priekšlikumu par palīdzības tranzīta punktu skaita samazināšanu - no diviem līdz vienam.

Ķīna atbalstīja Krieviju, bet pret Krievijas priekšlikumu balsoja septiņas valstis, tostarp ASV, Beļģija, Francija, Lielbritānija un Vācija, un četras valstis atturējās.

ASV, Francijas un Lielbritānijas gaisa spēki sestdienas rītā veica uzlidojumus Sīrijas armijas bāzēm un ķīmisko pētījumu centriem Damaskā un tās apkārtnē, lietojot dažāda veida munīciju. Pēc notikušā Damaskas ielās devās simtiem sīriešu, kuri kritizēja uzbrukumus un slavēja pastāvošo iekārtu un draudzīgo Krieviju.

Sīrijas režīma atbalstītāji protestā kritizē sabiedrotos un slavē Krieviju

ASV, Francijas un Lielbritānijas gaisa spēki sestdienas rītā veica uzlidojumus Sīrijas armijas bāzēm un ķīmisko pētījumu centriem Damaskā un tās ...

Iepriekš šonedēļ bija izgāzies cits Krievijas mēģinājums panākt līdzīgas rezolūcijas pieņemšanu.

Humānās palīdzības transportēšana uz Sīriju, kas bija notikusi kopš 2014.gada, bija apstiprināta tikai līdz piektdienai.

Nevalstiskā organizācija "Oxfam" brīdināja, ka pārrobežu palīdzības apturēšana būs "postošs trieciens miljoniem Sīrijas ģimeņu, kuras atkarīgas no šīs palīdzības, lai saņemtu tīru ūdeni, pārtiku, veselības aprūpi un pajumti".

Sīrijas pilsoņkara ikdienas šausminošās ainas

Sīrijas pilsoņkarš, kas notiek jau kopš 2011. gada marta paņēmis jau vairāk nekā 330 000 cilvēku dzīvību. Civiliedzīvotāju upuru vidū ...

13 Drošības padomes dalībvalstis atbalstīja Vācijas un Beļģijas iesniegtu rezolūcijas projektu, bet Krievija un Ķīna balsoja pret, jo bija par ierobežotāku priekšlikumu.