Ķīnas valdība sešu gadu laikā valstī plāno izskaust nabadzību
52 gadus vecais Čun Čo Lams pirms 11 gadiem autoavārijā zaudēja kāju un viņa dzīve izmainījās. Kopš tā laika vīrietis Honkongā dzīvo kā bezpajumtnieks.
Pasaulē

Ķīnas valdība sešu gadu laikā valstī plāno izskaust nabadzību

Jauns.lv

Ķīnas valdība cer sešu gadu laikā panākt, ka sešu gadu laikā 70 miljoni cilvēku, kas pašlaik valstī ir nabadzībā, dzīvos sociāli drošos apstākļos, pirmdien, atsaucoties uz Ķīnas valdības amatpersonu, vēstīja ziņu aģentūra "Reuters".

Ķīnas valdība sešu gadu laikā valstī plāno izskaus...

Ķīnas valdības nabadzības novēršanas un Ķīnas attīstības biroja vadītāja vietnieks Huns Tiaņjuņs sacīja, ka valdības plāns ir no nabadzības mēnesī palīdzēt izkļūt vidēji miljonam cilvēku.

Neskatoties uz straujo ekonomikas izaugsmi pēdējo 20 gadu laikā, nabadzība Ķīnā ir liela problēma, jo īpaši laukos, kur darba trūkuma dēļ darbspējīgie cilvēki dodas prom, atstājot bērnus un gados vecākos cilvēkus.

"Mums ir seši gadi, lai izskaustu nabadzību," Huna teiktais citēts Ķīnas valdības mājaslapā.

Ķīnā zem nabadzības sliekšņa, kad ienākumi gadā nepārsniedz 2300 juaņu (319 eiro), pašlaik dzīvo ap 70 miljoniem cilvēku, no kuriem lielākā daļa ir laukos, pagājušajā mēnesī vēstīja Ķīnas valsts ziņu aģentūra "Sjiņhua", atsaucoties uz Nacionālā statistikas biroja datiem.

Huns piebilda, ka īsais termiņš nabadzības izskaušanai rada spiedienu uz pašvaldībām.

"Ja nebūs īpašas plašas iniciatīvas, būs ārkārtīgi grūti izpildīt šo misiju," sacīja Huns.

Ķīnas Finanšu ministrija šogad ir vairāk naudas ieplūdinājusi nabadzības seku mazināšanas fondā pēc tam, kad pērn tajā pietrūka līdzekļu," paziņojuši analītiķi.

"Sjiņhua" vēstīja, ka pērn 12,3 miljonu cilvēku ienākumi pieauga pietiekami, lai pārvarētu nabadzības slieksni, bet, piemēram, 2011.gadā tādu bija 43,3 miljoni.

Ķīna iepriekš noteica 2020.gadu kā termiņu, kurā tās teritorija ir praktiski jānovērš nabadzība, ierosinot programmu, kas ietver bezmaksas arodskolas, labākus valsts pakalpojumus, jauno uzņēmumu finansēšanu un veselības aprūpes un ceļu laukos uzlabošanu.

Tomēr bažas par pieaugošo atšķirību starp bagātajiem un nabagajiem ir pastiprinājušās laikā, kad pasaulē otras lielākās ekonomikas izaugsmes temps palēninās.

Tāpat Ķīnā ir problēmas ar darbavietu radīšanu augstskolu beidzējiem. Valsts līderi uzsver, ka izvairīšanās no masu bezdarba ir būtiska politikas prioritāte.

BNS/Foto: AFP/LETA