Francijas eksprezidents "ļoti sarūgtināts" par apsūdzībām seksuālā uzbrukumā
Francijas eksprezidents Valerī Žiskārs d'Estēns ir "ļoti sarūgtināts" par apsūdzībām seksuālā uzbrukumā, ar kurām klajā nākusi vācu žurnāliste, ceturtdien apliecināja eksprezidenta advokāts.
"Prezidents Valerī Žiskārs d'Estēns ir ļoti sarūgtināts un sāpināts par [Annas Katrīnas] Štrakes celtajām apsūdzībām seksuālā uzbrukumā, par ko viņam nav nekādu atmiņu," paziņojumā apliecināja advokāts Žans Marks Fedidā.
Eksprezidents nolēmis "nebalstīt šo polemiku" ar komentāriem, norādīja advokāts.
Žiskāram d'Estēnam ir ticība Francijas tieslietu sistēmai, un viņš pilnvarojis advokātu spert visus nepieciešamos soļus pret "apmelojošajiem uzbrukumiem, kas kaitē viņa godam", teikts paziņojumā.
Francijas prokurori pirmdien paziņoja, ka sākuši izmeklēšanu pret Žiskāru d'Estēnu, kuru Štrake apsūdzējusi seksuālā varmācībā pēc intervijas 2018.gadā.
Izmeklēšana uzsākta saistībā ar Štrakes apsūdzībām, ka šobrīd 94 gadus vecais Žiskārs d'Estēns vairākkārt aizskāris viņas pēcpusi viņa Parīzes birojā.
37 gadus vecā Štrake pagājušajā nedēļā pavēstīja, ka iesniegusi sūdzību par eksprezidentu, apgalvojot, ka viņš trīs reizes aizskāris viņas pēcpusi, kad viņi kopīgi pozējuši fotogrāfijai pēc intervijas 2018.gada decembrī.
"Es izlēmu izstāstīt savu stāstu, jo domāju, ka cilvēkiem ir jāzina, ka bijušais Francijas prezidents man seksuāli uzmācās pēc intervijas," paziņoja Štrake.
Viņa sūdzību Parīzes prokuratūrā iesniegusi 10.martā un atbalstu viņai izteicis viņas darba devējs Vācijas sabiedriskais telekanāls WDR, kas veicis viņas apsūdzību neatkarīgu izmeklēšanu.
Žiskārs d'Estēns prezidenta amatu ieņēma vienu pilnvaru termiņu no 1974. līdz 1981.gadam, kad viņš cīņā par pārvēlēšanu zaudēja Fransuā Miterānam.
Atrodoties prezidenta amatā, Žiskārs d'Estēns īstenoja virkni radikālu reformu, cita starpā arī legalizēja abortus, liberalizēja laulības šķiršanas procesu, bet vēlēšanu slieksni samazināja līdz 18 gadiem.
Šobrīd viņš piedalās Francijas Konstitucionālās padomes darbā, kas gādā par to, lai likumi atbilstu konstitūcijai.