Irākas drošības spēki sadursmēs ar protestētājiem pielietojuši kaujas munīciju, nogalināti 4 cilvēki
Sadursmēs starp Irākas drošības spēkiem un protestētājiem Nasirijas pilsētā valsts dienvidos sestdien trīs cilvēki zaudējuši dzīvību un 20 ievainoti, bet Bagdādē viens cilvēks nogalināts un vairāki desmiti demonstrantu ievainoti vai cietuši no asaru gāzes, ziņu aģentūrai DPA pastāstījuši aculiecinieki.
Varas iestādes pagaidām nav sniegušas oficiālus komentārus par notikušo.
Drošības spēki laiduši darbā asaru gāzi un kaujas munīciju, cenšoties ar varu padzīt protestētājus no viņu nometnēm pēc tam, kad ietekmīgais Irākas šiītu līderis Moktada as Sadrs piektdien paziņoja, ka atsauc atbalstu pret valdību vērstajiem protestiem, un liela daļa viņa sekotāju sestdienas rītā sāka novākt savas teltis un pamest protestētāju nometnes.
Līdz šim labi organizētie Sadra sekotāji protestētājus aktīvi atbalstījuši un dažkārt aizsargājuši pret drošības spēku uzbrukumiem.
Pēc aculiecinieku teiktā, sestdienas priekšpusdienā drošības spēki Bagdādē aizdedzinājuši teltis, kas tika izmantotas kā ambulances, lai sniegtu palīdzību protestētājiem.
Savukārt Irākas galvaspilsētas Operāciju komandcentrs paziņojis, ka drošības spēki galvaspilsētā atbrīvojuši svarīgu tiltu un novākuši betona barjeras, atverot nozīmīgas satiksmes artērijas, kas ved uz līdzšinējo protestu epicentru - Tahrira (Atbrīvošanas) laukumu.
Sadra sekotāji piektdien rīkoja atsevišķu protesta gājienu, pieprasot ASV spēku izvešanu no Irākas, bet pats Sadrs piektdienas vakarā tviterī paziņoja, ka turpmāk centīsies ieturēt neitralitāti attiecībā uz protestētāju mērķiem.
Basrā, Irākas dienvidos, drošības spēki naktī uzbruka protestētāju nometnei, izklīdināja aktīvistus un nodedzināja teltis, bet protestētāji sestdienas pēcpusdienā atgriezušies nometnes vietā. Viņi pauduši vilšanos par Sadra lēmumu un sociālajos tīklos vērsušies pie viņa ar aicinājumu to pārskatīt.
Protesti Irākā turpinājušies kopš oktobra. To dalībnieki, kas galvenokārt ir jauni cilvēki, pieprasījuši valdības un parlamenta atkāpšanos un reformas vēlēšanu likumā.
Saskaņā ar cilvēktiesību organizāciju datiem šai laikā dzīvību zaudējuši vismaz 500 cilvēki, galvenokārt protestētāji.