foto: Ekrānuzņēmums
Publicēts video ar iespējamo Irānas raķetes triecienu Ukrainas pasažieru lidmašīnai
ASV arvien vairāk sliecas uzskatīt, ka Irāna kļūdas pēc trešdien pie Teherānas notriekusi Ukrainas pasažieru lidmašīnu.
Pasaulē
2020. gada 10. janvāris, 11:09

Publicēts video ar iespējamo Irānas raķetes triecienu Ukrainas pasažieru lidmašīnai

Jauns.lv

Video kadros var redzēt uzliesmojumu un sprādzienu, taču nav nekādu pierādījumu, ka tas ir mirklis, kas izraisīja ukraiņu pasažieru lidmašīnas "Boeing" katastrofu.

play icon
Klausīties ziņas
info about playing item

Laikraksts "The New York Times" publicējis video, kurā redzama raķete, kas, domājams, trāpa Ukrainas lidmašīnai "Boeing-737", kas izlidoja no Teherānas lidostas.

foto: Ekrānuzņēmums
ASV arvien vairāk sliecas uzskatīt, ka Irāna kļūdas pēc trešdien pie Teherānas notriekusi Ukrainas pasažieru lidmašīnu.

Laikraksts uzskata, ka brīdī, kad raķete trāpīja lainerim, lidmašīna uzreiz neuzsprāga. Tā paspēja veikt pagriezienu un tikai pēc tam notika sprādziens un kritiens. Video kadros, kas nofilmēti it kā tajā vieta, kur pazuda sakari ar lidmašīnu, redzams spilgts uzliesmojums un dzirdams blīkšķis. Daudzi tomēr izsaka skepsi par to, vai video kadros tiešām redzams brīdis pirms katastrofas, jo publicētais video to neapstiprina.

ASV arvien vairāk sliecas uzskatīt, ka Irāna kļūdas pēc trešdien pie Teherānas notriekusi Ukrainas pasažieru lidmašīnu, medijiem apliecinājušas vairākas ASV amatpersonas.

Darba teorija tiek balstīta satelītu, radaru un elektronisko datu analīzē, ko pastāvīgi ievāc ASV armija un izlūkdienesti, vēsta telekanāli CBS, CNN un izdevums "Newsweek".

Lidmašīna nogāzās dažas stundas pēc Irānas raķešu trieciena ASV bāzēm Irākā, kas tika sarīkots, atbildot uz pagājušās piektdienas ASV gaisa spēku triecienu Irākā, kurā tika nogalināts Irānas ģenerālis un vēl deviņi cilvēki.

Satelīts fiksējis infrasarkanos signālus, kas norādījuši uz divu raķešu palaišanu, un tam sekojis vēl viens signāls, kas norādījis uz sprādzienu, vēsta telekanāls CBS, atsaucoties uz ASV izlūkdienesta pārstāvjiem. Iespējams, izšautas raķetes "SA-15".

Kā vēsta žurnāls "Newsweek", Pentagona, ASV izlūkdienesta un Irākas izlūkdienesta amatpersonas uzskata, ka lidmašīna notriekta ar Krievijā ražotu raķeti "Tor".

Kanādas premjers Džastins Trudo paziņoja, ka Kanādai ir liecības no vairākiem avotiem, kas rāda, ka Ukrainas lidmašīnu kļūdas pēc notriekusi Irāna.

"Mums ir izlūkošanas dati no daudziem avotiem, ieskaitot no mūsu sabiedrotajiem, un mūsu pašu izlūkošanas dati. Liecības rāda, ka lidmašīna notriekta ar Irānas "zeme-gaiss" raķeti," reportieriem pavēstīja Trudo. "Tas varētu būt noticis netīšām."

Arī ASV prezidents Donalds Tramps izteicis aizdomas, ka Ukrainas lidmašīnas katastrofa Irānā nav notikusi mehānisku problēmu dēļ, pieļaujot, ka "pretējā pusē kāds varētu būt pieļāvis kļūdu".

"Ne jau mūsu sistēma," sacīja Tramps. "Tam nav nekāda sakara ar mums."

Vaicāts, vai lidmašīna notriekta kļūdas pēc, Tramps sacīja: "Es nezinu, es tiešām nezinu. Tas ir atkarīgs no viņiem. Kādā brīdī viņi nodos "melno kasti"."

recent icon

Jaunākās

popular icon

Populārākās

"Ideāli būtu, ja viņi to nodotu [uzņēmumam] "Boeing"," piebilda Tramps, norādot, ka "melnās kastes" nodošana Francijai "vai kādai citai valstij" arī būtu pareiza.

Trešdien Irānā nogāžoties lidsabiedrības "Ukraine International Airlines" (UIA) lidmašīnai "Boeing", dzīvību zaudēja visi 176 cilvēki, kas atradās gaisa kuģī.

Pie Teherānas nogāzusies Ukrainas pasažieru lidmašīna

Irānā netālu no Teherānas Imama Homeini starptautiskās lidostas trešdien nogāzusies Ukrainas pasažieru lidmašīna ar vairāk nekā 170 cilvēkiem, un atbilstoši ...

gallery icon
40

Ukrainas izmeklētāji strādā pie vairākām aviokatastrofas versijām, un to vidū ir raķetes zeme-gaiss trieciens, terorakts un dzinēja avārija, ceturtdien pavēstīja Ukrainas drošības amatpersona.

Irāna savukārt noraidīja iespēju, ka lidmašīna notriekta ar raķeti, paziņojot, ka šādai versijai nav jēgas.

"Tajā pat laikā tajā pat 2400 metru augstumā lidoja vairāki iekšējie un starptautiskie reisi," paziņoja Irānas Satiksmes ministrija. "Šis stāsts par raķetes trāpīšanu lidmašīnai nekādi nevar būt korekts."

Pēc Ukrainas ārlietu ministra Vadima Pristaiko sniegtās informācijas, lidmašīnā atradās 176 cilvēki - 82 Irānas, 63 Kanādas, 11 Ukrainas, 10 Zviedrijas, četri Afganistānas, trīs Lielbritānijas un trīs Vācijas pilsoņi.