Krievijā sieviete iesūdz tiesā spermas banku, jo viņai piedzimis punduris
foto: Pixabay
Grūtniecības laikā radušās aizdomas par ahondroplāziju - retu, neārstējamu slimību.
Pasaulē

Krievijā sieviete iesūdz tiesā spermas banku, jo viņai piedzimis punduris

Jauns.lv

Tiesā nolemts slēgt starptautiskās spermas bankas mājaslapu Krievijā pēc tam, kad sievietei piedzimis bērns ar pundurismu, vēsta "Daily Mail".

Krievijā sieviete iesūdz tiesā spermas banku, jo v...

Sieviete – veiksmīga rakstniece, kuras identitāte netiek atklāta – izvēlējusies bērna tēvu pēc fotogrāfijām spermas bankas mājaslapā.

Izvēli noteicis izskats, izglītības līmenis un auguma. Donors bijis teju divus metrus garš. Pēc spermas iegādes sievietei privātā Maskavas klīnikā veiksmīgi veikta mākslīgā apaugļošana.

40 gadus vecā sieviete domājusi, ka šī ir viņas pēdējā iespēja tikt pie bērna.

Tikai grūtniecības laikā parādījušās aizdomas par ahondroplāziju, reti sastopamu neārstējamu slimību, kas izraisa pundurismu.

Pēc dzemdībām aizdomas apstiprinājušās. Ārsti sievietei norādījuši, ka zēns neizaugs garāks par 120 centimetriem un viņa sejas vaibsti pilnībā neattīstīsies.

Sieviete vēlējusies brīdināt citus spermas bankas klientus par iespējamiem riskiem. Tiesa nolēmusi slēgt Dānijas spermas bankas mājaslapu Krievijā.

Kompānijā norādīts, ka tā pārbauda 46 visbiežāk sastopamās ģenētiskās slimības. Spermas banka krievu izdevumam "Maskavas Komsomoļecs" norādījusi, ka sperma ir lieliskas kvalitātes, "bet mēs neesam atbildīgi par klīnikas kļūdām veicot mākslīgo apaugļošanu".  

Klīnikā saistībā ar šo gadījumu nekādi komentāri netika sniegti.

Kā norāda medijs, tikai 20 procenti no ahondroplāzijas gadījumiem esot iedzimti. Visbiežāk to izraisa gēnu mutācija apaugļošanās vai grūtniecības laikā.

Neatkarīgi mediķi laikrakstam norādījuši, ka nevar viennozīmīgi apgalvot, ka pundurisms radies tieši no spermas donora.

Tēmas