Briti pirms breksita šampanieti sarūpē gadam uz priekšu
Lielbritānijā, gatavojoties iespējamām problēmām ar preču piegādi pēc breksita, sarūpēti lieli šampanieša krājumi – dzirkstošais dzēriens ievests gana lielos apjomos, lai pietiktu Jaungada svinībām pat tad, ja robeža būtu slēgta.
Par to pavēstījis britu TV kanāls "Sky News", atsaucoties uz Francijas vīndariem. Konkrētu pudeļu skaitu neviens nenosauc, taču pietikšot visiem gribētājiem, sola Francijas Starpprofesionālās šampanieša komitejas runasvīrs "Tibo le Maiju". Vīna kritiķis Antuāns Žerbēls apgalvo, ka krājumi ir tik lieli, ka šampanieti varēs dzert veselu gadu. Pēc statistikas, Lielbritānija patērē 17% šampanieša, un pērn valstī ieveda 26,8 miljonus pudeļu.
Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības paredzēta 31. oktobrī. Premjerministrs Boriss Džonsons apgalvo, ka viņš guvis milzīgu progresu ceļā uz vienošanās panākšanu līdz 17. oktobrim, kad dalībvalstu līderi pulcēsies beidzamajā samitā pirms breksita. “Bet es došos uz šo samitu, un es panākšu vienošanos. Es esmu stipri pārliecināts. Un ja mēs nepanāksim vienošanos, mēs 31. oktobrī izstāsimies.” laikrakstam "Mail on Sunday" paudis Džonsons.
Viņš min arī visai neparastu analoģiju, salīdzinot Lielbritāniju ar amerikāņu komiksu varoni Halku: “Jo niknāks Halks kļūst, jo stiprāks Halks kļūst, un viņš vienmēr aizbēga, lai arī cik cieši viņš šķietami bija sasaistīts, un tas ir šīs valsts gadījums.”
Ja Londonai un Briselei tomēr neizdosies vienoties par noteikumiem, saskaņā ar britu valdības izstrādāto plānu "Yellowhammer" draud bēdīgs turpinājums – pārtikas, medikamentu, degvielas deficīts, elektroenerģijas cenu kāpums, sastrēgumi uz robežas un plaši protesti.
Tālredzīgākie briti veido pārtikas un higiēnas preču rezerves. iegāžu kavējumi var skart trešo daļu pārtikas preču un līdz 40% svaigo produktu – tik daudz šobrīd briti importē no kontinenta. Toties jau tagad skaidrs, ka šampanieša pietiks – gan breksita svinībām, gan paģirām.