Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Merkele uzsver, ka Eiropas Savienībai jāraugās, lai Astravjecas AES atbilstu drošības standartiem 3

Pasaulē
14. augustā 18:12 2019. gada 14. augustā 18:12
Jauns.lv / LETA
Eiropas Savienībai (ES) jāraugās, lai Baltkrievijā netālu no Lietuvas robežas topošā Astravjecas atomelektrostacija (AES) atbilstu drošības standartiem, trešdien uzsvērusi Vācijas kanclere Angela Merkele.

"Vācija atbalsta Lietuvu - ir jāievēro stingrāki drošības kritēriji. Eiropas Savienībai ir jāraugās, lai Astravjecas AES atbilstu visiem drošības standartiem un neradītu apdraudējumus," viņa norādījusi kopīgā preses konferencē ar Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu, kas ieradies vizītē Berlīnē.

Nausēda savukārt atgādinājis, ka Astravjecas AES tiek celta, pārkāpjot drošības prasības, un vieta tās būvei izraudzīta, balstoties uz ģeopolitiskiem, nevis ekonomiskiem apsvērumiem.

No Latvijas robežas topošo kodolspēkstaciju šķir aptuveni 110 kilometri. (Foto: EPA/Scanpix)

"Mēs ļoti lūdzam mūsu draugus Eiropas Savienībā palīdzēt panākt, lai šī elektrostacija vēl pirms iedarbināšanas nodrošinātu visu obligāto drošības standartu ievērošanu," viņš piebildis.

Kā ziņots, Baltkrievija savas AES būvei izraudzījusies vietu aptuveni 30 kilometrus no Lietuvas robežas un 50 kilometrus no Viļņas - Grodņas apgabala Astravjecas rajonā. Turklāt dzesēšanas vajadzībām plānots izmantot ūdeni no Neres upes, kas tālāk tek cauri Lietuvas galvaspilsētai. No Latvijas robežas topošo kodolspēkstaciju šķir aptuveni 110 kilometri.

Saistītās ziņas

Iespējamās Astravjecas AES avārijas gadījumā Viļņa netiktu evakuēta 14
Baltkrievija martā plāno "fiziski iedarbināt" Astravjecas AES pirmo energobloku 8
Astravjecas AES avārijas gadījumā Lietuvā nāktos evakuēt 6000 cilvēku

Minska apgalvo, ka tās būvētā spēkstacija atbildīs visaugstākajiem drošības standartiem. Vienlaikus Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko iepriekš īpaši uzsvēris, ka Astravjecas AES jāuzceļ pēc iespējas lētāk, tikmēr Lietuvas vērtējumā spēkstacijas būvniecībā notiek negodīga un plaša izdevumu samazināšana uz drošības rēķina.

Astravjecas AES projektu īsteno Krievijas korporācija "Rosatom".

Citi šobrīd lasa

Atklājies, ka vīrieši iemīlas ātrāk nekā sievietes 1
FOTO: šarmantās aktrises Ditas Lūriņas grāmatas atvēršanas svētki
Šovu zvaigzne Magone nebeidz pārsteigt - viņa meitu saukšot par Latviju 12
Skatīt visus komentārus

Путин приехал поддержать вдову и дочерей на прощании с Юрием Лужковым

Герцогиня Кэтрин вышла в свет в бархатном платье и любимой тиаре принцессы Дианы