Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Cilvēki Spānijā veldzējas pamatīgajā karstumā. (Foto: EPA/Scanpix)

Rietumeiropa šonedēļ gaida absolūtos karstuma rekordus; tveice sasniegs arī Latviju 14

Ārzemēs
22. jūlijā 07:37 2019. gada 22. jūlijā 07:37
Jauns.lv / LETA
Tuvākajās dienās Rietumeiropā gaidāma liela svelme, kas - līdzīgi karstuma vilnim jūnijā - vietām pārspēs absolūtos karstuma rekordus, brīdina sinoptiķi.

Spānijā jau vairākas dienas valda karstums līdz +42 grādiem, pirmdien arī Francijas dienvidos gaidāma gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz +40 grādiem. Nedēļas vidū nebijusi svelme sasniegs Francijas ziemeļu daļu un Beniluksa valstis.

Pastāv liela iespēja, ka ceturtdien Parīzē tiks pārspēts Francijas galvaspilsētas absolūtais temperatūras rekords - 1947. gada 28. jūlijā reģistrētie +40,4 grādi.

Iespējams, ceturtdien arī Beļģijā un Nīderlandē gaisa temperatūra pakāpsies līdz augstākajai atzīmei novērojumu vēsturē. Pašreizējais nacionālais karstuma rekords Beļģijā ir +38,8 grādi 1947. gadā, Nīderlandē tie ir +38,6 grādi 1944. gadā. Briselē prognozēta gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz +39 grādiem.

Ceturtdien arī Anglijā gaisa temperatūra var pakāpties virs +35 grādiem, bet jau piektdien Rietumeiropā sāks ieplūst vēsāks gaiss no Atlantijas okeāna, prognozē sinoptiķi.

Savukārt Skandināvijā un Baltijas valstīs lielākais karstums gaidāms šīs nedēļas nogalē un, iespējams, nākamās nedēļas sākumā. Norvēģijā un Zviedrijā prognozēta tveice līdz +35 grādiem.

Jūnijs Eiropā kļuva par karstāko jūniju novērojumu vēsturē. Tika pārspēti daudzi temperatūras rekordi, tai skaitā Vācijā ar +39,6 grādiem tika sasniegts jauns jūnija karstuma rekords, bet Francijā ar +46,0 grādiem tika labots absolūtais rekords, iepriekšējo pārspējot uzreiz par 1,9 grādiem.

Intensīvie karstuma viļņi vēlreiz parāda globālās sasilšanas ietekmi uz planētu, un šādi laikapstākļi nākotnē gaidāmi daudz biežāk, uzskata meteorologi.

Šīs nedēļas vidū un otrajā pusē karstums no Rietumeiropas sasniegs Skandināviju, nedēļas nogalē tas izpletīsies arī pār Baltijas valstīm, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.

Sagaidāms, ka svelmainākā diena Rietumeiropā būs ceturtdiena - tad Parīzē pirmo reizi vēsturē prognozēta gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz +41 grādam, absolūtais karstuma rekords iespējams arī Briselē un visā Beļģijā, kā arī Nīderlandē.

Piektdien Eiropas rietumu daļā sāks ieplūst vēsāks gaiss no Atlantijas okeāna, savukārt Norvēģijā un Zviedrijā gaidāma karstuma pastiprināšanās līdz +35 grādiem.

Latvijā nedēļas vidū atsāksies gaisa temperatūras paaugstināšanās. Nedēļas nogalē, vējam lēni pūšot no ziemeļu puses, termometra stabiņš ēnā var pakāpties virs +30 grādiem.

Atbilstoši pašreizējai "Global Forecast System" prognozei šīs nedēļas karstākā diena būs svētdiena, kad visā valstī, izņemot piekrasti, gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +29..+32 grādiem. Tveice iespējama arī nākamās nedēļas sākumā.

Šonedēļ gaidāms lielākoties sauss un saulains laiks, vairāk mākoņu saglabāsies nedēļas pirmajā pusē.

Saulainā laika un lēnā vēja ietekmē Baltijas jūrā pastiprināsies zilaļģu ziedēšana. Ūdens kļūs siltāks gan jūrā, gan upēs un ezeros.

Citi šobrīd lasa

Pēc 9 gadiem Vācijā mājās atgriežas mediķe un jūras krastā izveido savu ģimenes ārstes praksi
Grēta Gorjučko sapņo atgriezties televīzijā
Tas nav viņas izmērs... Selēnu Gomesu bargi kritizē par šo "Versace" minikleitu
Tēmas: Laika ziņas
Skatīt visus komentārus

Похудевшая Лолита вышла в свет в наряде с внушительным декольте

Филипп Киркоров высказался о задолженностях латвийскому банку: "Пять таких костюмчиков и долг погашен"