Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Zelenskis aicina ievērot stingrību attiecībās ar Krieviju 5

Pasaulē
18. jūnijā 14:31 2019. gada 18. jūnijā 14:31
Jauns.lv / LETA
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis aicinājis ievērot stingrību attiecībās ar Krieviju.

Tādu aicinājumu viņš paudis intervijā laikrakstam "Bild" pirms otrdien gaidāmās vizītes Berlīnē un tikšanās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli.

Zelenskis intervijā izteicis iebildumus pret gāzesvada "Nord Stream 2" būvniecības turpināšanu. Šis gāzesvads Krieviju tieši savienos ar Vāciju. Ukrainas prezidents to raksturoja kā Eiropas un Ukrainas enerģētiskās drošības apdraudējumu.

Zelenskis uzsvēra, ka tā vietā, lai mīkstinātu Krievijai noteiktās sankcijas par atbalstu kaujiniekiem Ukrainas austrumos, tās vajadzētu paplašināt. (Foto: AP/Scanpix)

Tāpat viņš uzsvēra, ka tā vietā, lai mīkstinātu Krievijai noteiktās sankcijas par atbalstu kaujiniekiem Ukrainas austrumos, tās vajadzētu paplašināt.

"Mana attieksme ir vienkārša un skaidra. Sankcijas ir vienīgais līdzeklis, kā atbrīvot okupēto reģionu un atjaunot mūsu teritoriālo nedalāmību un suverenitāti, un panākt mūsu cilvēku atgriešanos. Ja tas nestrādā, mehānisms ir jāpaplašina," Zelenskis klāstīja.

Mēnesi pēc stāšanās amatā Zelenskim pirmajā vizītē Vācijā kā Ukrainas prezidentam paredzēta tikšanās ar Merkeli un Vācijas prezidentu Franku Valteru Šteinmeieru.

Gaidāms, ka sarunās galvenā uzmanība tiks pievērsta centieniem atjaunot strupceļā nonākušo miera procesu Ukrainas austrumos, kur valdības spēki jau piecus gadus cīnās pret prokrieviskiem kaujiniekiem.

Vācija kopā ar Franciju kā vidutājs mēģina rast risinājumu konfliktam.

Bijušais televīzijas komiķis Zelenskis Ukrainas prezidenta pilnvaras pārņēma no Petro Porošenko. Kopš stāšanās amatā 20.maijā viņš ārvalstu vizītēs ir apmeklējis Briseli un Parīzi.

Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss maijā Zelenski satika Kijevā, kur ieradās kopā ar Francijas kolēģi Žanu Īvu Ledriānu.

Citi šobrīd lasa

"Jums ir ļoti forša valsts" - stāsts par 29 gadus veco japāni Masaki, kurš atbrauca kā students un plāno te palikt
Grēta Tūnberga: „Diagnoze agrāk mani ierobežoja” 18
FOTO: Mārtiņam Rītiņam - 70! 1
Skatīt visus komentārus

Викторию Бекхэм развеселил вопрос о сексе с мужем спустя 20 лет брака 1

Алла Пугачева указала, на кого похож двухлетний сын Ксении Собчак