Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Golunova advokāti pārsūdzējuši viņam noteikto mājas arestu 4

Pasaulē
11. jūnijā 16:37 2019. gada 11. jūnijā 16:37
Jauns.lv / LETA
Krievijā aizturētā žurnālista Ivana Golunova advokāti otrdien pārsūdzējuši viņam noteikto mājas arestu.

Golunovs, kurš strādā Rīgā bāzētajā krievu tīmekļa medijā "Meduza", tika aizturēts pagājušajā ceturtdienā Maskavā un viņam 12 stundas tika liegta piekļuve advokātam, liecina viņa jurista sniegtā informācija.

Krievijā aizturētais žurnālists Ivans Golunovs un viņa advokāte. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Golunovam izvirzītas apsūdzības mēģinājumā tirgot narkotikas, par ko draud 10 līdz 20 gadu cietumsods, un sestdien viņam noteikts pirmstiesas drošības līdzeklis mājas arests.

Kā pavēstīja advokāts Sergejs Badamšins, Golunova aizstāvības komanda pārsūdzējusi tiesas lēmumu par mājas aresta noteikšanu, jo tas esot nelikumīgs un nepamatots.

Izmeklētāji skaidro, ka  Golunovs esot mēģinājis pārdot narkotisko vielu mefedronu. Golunovs uzstāj, ka divas paciņas ar nezināmu vielu viņam "piesviestas".

Otrdien kļuvis zināms, ka uz iepakojumiem, kas it kā atrasti pie Golunova nav atrasti viņa pirkstu nospiedumi.

Krievijas Iekšlietu ministrijas Maskavas Galvenās pārvaldes tīmekļa vietnē līdzās ziņai par Golunova aizturēšanu tika publicētas deviņas fotogrāfijas, kurās redzamas pakas ar narkotisku vielu, taču Golunova tuvinieki norādīja, ka no deviņām fotogrāfijām tikai viena uzņemta žurnālista mājās, bet pārējie astoņi attēli uzņemti kaut kur citur. Vēlāk policija atzina, ka tikai viena fotogrāfija, kurā redzama pase, grāmatas un dažādas mantas, ir no žurnālista dzīvokļa.

Kā norāda "Meduza",  Golunovs  Krievijā ir viens no pazīstamākajiem pētnieciskajiem žurnālistiem.

"Mēs esam pārliecināti, ka Ivans  Golunovs  nav vainīgs, turklāt mums ir pamats uzskatīt, ka  Golunovs  tiek vajāts saistībā ar viņa darbību žurnālistikā," teikts medija ģenerāldirektores Gaļinas Timčenko un galvenā redaktora Ivana Kolpakova paziņojumā.

Saistītās ziņas

Krievijas parlamenta spīkere pauž bažas par Golunova lietu 8
Piketētāji pie Krievijas vēstniecības aicina atbrīvot Krievijā aizturēto žurnālistu Golunovu 18
Maskavā aizturētajam "Meduzas" žurnālistam Golunovam "piešuj" narkotiku tirgošanu 175

Žurnālistam pēdējo mēnešu laikā draudēts, un "mēs zinām, kura gatavotā teksta dēļ tas notika, nojaušam, kas bija draudētāji", norāda  Golunova  kolēģi, solot, ka rūpīgi sekos visām likumsargu darbībām šajā lietā.

Golunovs  portālam "Meduza" rakstījis par Maskavas mērijas publiskajiem iepirkumiem, kā arī atkritumu un apbedīšanas biznesu.

Trešdien, kas ir svētku diena - Krievijas diena, Maskavā paredzēts gājiens Golunova atbalstam un "Facebook" vairāk nekā 23 000 cilvēku pauduši gatavību piedalīties vai izteikuši interesi par pasākumu.

Citi šobrīd lasa

"Porsche" elektroauto izpērk pat neredzot 5
Nogriežot matus, var pazaudēt intuīciju. Matiem ir daudz lielāka nozīme, nekā jūs domājat
Kambalam pārsista seja un pirmais zaudējums boksera karjerā; Zutis ar vienu sitienu nokautē leģendāru bokseri 6
Tēmas: Krievija
Skatīt visus komentārus

Молодая возлюбленная Евгения Петросяна Татьяна Брухунова разорила его в Париже

Уже не Вероника: дочь Игоря Николаева "сменила" имя