Krievija atzīst par nelikumīgu būvatļauju ūdens fasēšanas rūpnīcai pie Baikāla
foto: Instagram
Krievijas uzņēmums "AquaSib", kas stāv aiz šī projekta, paziņojis, ka pārsūdzēs tiesas lēmumu.
Pasaulē

Krievija atzīst par nelikumīgu būvatļauju ūdens fasēšanas rūpnīcai pie Baikāla

Jauns.lv / LETA

Krievijas tiesa trešdien secinājusi, ka atļauja dzeramā ūdens fasēšanas rūpnīcas būvniecībai Baikāla ezera krastā iegūta nelikumīgā ceļā.

Krievija atzīst par nelikumīgu būvatļauju ūdens fa...

Tiesnese Nataļja Isakova secināja, ka celtniecības atļauja ir nelikumīga. Atļauja tika izdota, balstoties uz pozitīvo vides ietekmes izvērtējumu, ko tiesnese arī atzina par nelikumīgu.

Rūpnīcas būvniecība ir izpelnījusies pretrunīgus vērtējumus. Vietnē "change.org" petīciju ar aicinājumu apturēt būvniecību atbalstījuši vairāk nekā miljons cilvēku.

Petīcijā norādīts, ka ūdens tiks eksportēts uz Ķīnu, un brīdināts, ka rūpnīca nobloķēs vietējiem iedzīvotājiem piekļuvi ezeram un "radīs neatgriezenisku kaitējumu" ezeram, kas iekļauts UNESCO Pasaules Mantojuma sarakstā.

Krievijas uzņēmums "AquaSib", kas stāv aiz šī projekta, paziņojis, ka pārsūdzēs tiesas lēmumu.

Uzņēmuma publiskotā informācija liecina, ka kopējās investīcijas projektā, kuru atbalstījuši Ķīnas uzņēmēji, sasniedz 1,5 miljardus rubļu (20 miljonus eiro).

Irkutskas varasiestādes sākotnēji atbalstīja projektu, 2017.gadā piešķirot tam prioritāru statusu.

Lieta tiesā tika ierosināta pēc tam, kad prokuratūra apstrīdēja pozitīvo vides ietekmes izvērtējumu, ko Krievijas vides dienests izdeva 2016.gadā.

Prokurori apgalvoja, ka ziņojumā nav ņemta vērā rūpnīcas ietekme uz mitrājiem, kur migrācijas laikā barojas retas putnu sugas.

Irkutskas gubernators Sergejs Levčenko, kurš sākotnēji atbalstīja projektu, šomēnes paziņoja, ka vieta, kur plānots celt rūpnīcu, ir aizsargāta teritorija no visām pusēm.

"Es domāju, ka tas ir neaptverami. Es neredzu tur potenciālu ūdens fasēšanas rūpnīcai," sacīja Levčenko.