Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tramps, kurš sevi dēvē par meistaru darījumu slēgšanā, sacīja, ka viņš bija pateicis Mejai savas idejas par to, kā viņa varētu sarunās panākt veiksmīgu vienošanos par Lielbritānijas izstāšanos no ES. (Foto: EPA/Scanpix)

Tramps kritizē Meju par "Brexita" iznākumu, jo nav ņēmusi vērā viņa idejas 16

Pasaulē
15. martā 07:47 2019. gada 15. martā 07:47
Jauns.lv / LETA
ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien asi kritizēja Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas darbību sarunās par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), sakot, ka šīs sarunas notikušas nemākulīgi un debates par "Breksitu" sašķeļ valsti.

"Esmu pārsteigts par to, cik slikti viss noticis no sarunu viedokļa," sacīja Tramps.

Tramps, kurš sevi dēvē par meistaru darījumu slēgšanā, sacīja, ka viņš bija pateicis Mejai savas idejas par to, kā viņa varētu sarunās panākt veiksmīgu vienošanos par Lielbritānijas izstāšanos no ES.

"Viņa neklausījās, un tas nekas. Es ar to gribu teikt, ka viņai ir jādara tas, kas viņai jādara," Tramps sacīja Baltajā namā, uzņemot Īrijas premjerministru Leo Varadkaru uz Svētā Patrika dienas svinībām.

"Vaļsirdīgi sakot, es domāju, ka to varēja pārrunāt citādā veidā. Man nepatīk redzēt, ka tieši tagad viss tiek saārdīts," teica Tramps.

Tramps izteicās dažas stundas pirms tam, kad Lielbritānijas parlamenta deputāti nobalsoja par 29.martā paredzētā "Breksita" atlikšanu vismaz līdz 30.jūnijam.

Saistītās ziņas

Brexit's pagaidām tiek atlikts (papildināta) 30
Vēl viena referenduma par Brexit'u nebūs 20
Barnjē apšauba "Breksita" atlikšanas jēgu, jo šī ir vienīgā iespējamā vienošanās

Tramps pēc tam prognozēja, ka situācija atrisināsies pati no sevis, un sacīja, ka viņš un Varadkars apsprieduši šo jautājumu, tiekoties Ovālajā kabinetā. Varadkars ir pret Lielbritānijas aiziešanu no ES un pauda bažas par to, kā šis solis ietekmēs Ziemeļīriju.

"Mēs runājām par "Breksitu" – kaut ko, kas, kā izrādās, ir nedaudz sarežģītāks, nekā bija domāts," sacīja Tramps. "Bet viss atrisināsies. Tā vienmēr notiek. Tas atrisināsies vienā vai otrā veidā."

Citi šobrīd lasa

15 profesora Danilāna atziņas, kas mainīs jūsu dzīvi 43
FOTO: Levits, "Pērkons", danči un pārģērbšanās - ar iespaidīgu ballīti Latvijas Mākslas akadēmija nosvin savu simtgadi 2
Apgāžam mītus par dzeramo ūdeni: cik daudz to ikdienā patiesībā vajadzētu uzņemt? 22
Skatīt visus komentārus

«Мелания, следите за питанием своего сына!»: жену Трампа упрекнули за "лишние" килограммы 13-летнего Бэррона

Герцогиня Меган наняла первую в истории британской королевской семьи темнокожую няню 2