Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

ASV ved tiešas sarunas ar Venecuēlas armiju par atteikšanos no Maduro režīma 54

Pasaulē
2019. gada 9. februārī 13:24 2019. gada 9. februārī 13:24
  Jauns.lv / LETA
ASV ved tiešas sarunas ar Venecuēlas armiju, aicinot atteikties no līdzšinējā prezidenta Nikolasa Maduro atbalstīšanas, atklājusi augsta ranga Baltā nama amatpersona.

Prezidenta Donalda Trampa administrācija sagaida tālāku militārpersonu pāriešanu opozīcijas pusē, šonedēļ sniegtajā intervijā aģentūrai "Reuters" pavēstījusi amatpersona.

Kopš opozīcijas kontrolētā parlamenta spīkers Huans Gvaido sevi pasludināja par prezidenta pienākumu izpildītāju, viņam pieslējušās tikai dažas augtāka ranga militārpersonas.

Venecuēlas militārpersonas baidās, ka pret tām un to ģimenes locekļiem var tikt vērstas Maduro režīma represijas. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

"Esam pārliecināti, ka tie bija tikai daži oļi, pirms no kalna sāks velties lielāki akmeņi," izteikusies amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma. "Mums joprojām ir sarunas ar Maduro bijušā režīma locekļiem, ar militārpersonām. Tomēr šīs sarunas ir ļoti, ļoti ierobežotas."

Amatpersona atteicās sniegt sīkākus paskaidrojumus par sarunu saturu un par tajās iesaistīto personu rangu.

Tikmēr kāda ar venecuēliešu opozīciju saistīta persona Vašingtonā "Reuters" paudusi šaubas, vai Trampa administrācija ir veikusi pietiekamus priekšdarbus, lai izraisītu plašu dumpi virsnieku aprindās, kas Maduro režīma laikā guvušas tiešu labumu no korupcijas un narkotiku kontrabandas.

Turklāt militārpersonas baidās, ka pret tām un to ģimenes locekļiem var tikt vērstas Maduro režīma represijas, un tāpēc ASV tām būtu jāpiedāvā kaut kas tāds, kas atsvērtu šīs bažas, norādījis domnīcas Ameriku Padome viceprezidents Ēriks Fārnsvorts.

Citi šobrīd lasa

Omulīgi, neķītri un jautri - Jurijs un Svetlana Žigajevi jeb pašmāju trakulīgākais pāris internetā
Vai kāju nagus lakot, ja ir sēnīšu infekcija?
Strādājošie sūdzas - darba devējs aizliedz pēc ceļojuma 14 dienas ierasties darbā un neizmaksā algu. Vai tā drīkst? 15
Tēmas: Venecuēla, ASV
Skatīt visus komentārus

Звезда сериала "Хор" пропала без вести: ее 4-летний сын найден один в лодке

Еще не конец: тяжелобольная Заворотнюк продолжает бороться за жизнь