Zēns no nacistu sveiciena fotogrāfijas: "Tas nav tā, kā bijām domājuši"
Zēns no fotogrāfijas, kurā daudziem šķiet, ka vairāki skolēni pozē ar nacistu sveicienu skaidro, ka tas nav tas, ko viņi darījuši. 12. klases audzēknis Broks Turkingtons skaidro, ka fotogrāfs ieteicis zēniem parādīt sveiciena žestu. Tad arī sākusies neskaidrība.
"Mēs visi uz trepēm muļķojāmies, un fotogrāfs teica "parādiet sveiciena žestu". Mēs visi bijām apjukuši, tā, it kā nezinātu, ko tas nozīmē. Es pagriezos pret vienu no maniem draugiem un jautāju - "Hei, kas notiek?" Viņš atbildēja - "Es nezinu, vienkārši pacel savu roku," atceras beidzamās klases skolnieks.
"Tad es pagriezos un pacēlu savu roku, tā tas arī notika," skaidro Broks.
Jauns.lv jau vēstīja, ka pēc fotogrāfijas publicēšanas sociālos tīklus pārņēmis šoks un sašutums. Fotogrāfijā redzami aptuveni 50 zēni no Viskonsinas vidusskolas, kuri sapucējušies izlaiduma ballei un pozē ar nacistu sveicienu. Bilde fotografēta pagājušajā pavasarī, bet atkārtotu publicitāti ieguva šajā nedēļā.
Vairums no zēniem fotogrāfijā redzami smejamies, bet ne 18 gadus vecais Džordans Blū, kurš atrodams fotogrāfijas augšējā labajā stūrī.
Džordans nepiedalījās nacistu sveiciena tapšanā: "Fotogrāfs ieteica mums pacelt roku. Es zināju, ka daži no maniem klasesbiedriem ir nenobrieduši, tāpēc nevēlējos to darīt. Es redzēju, kas notiek un jutos sarūgtināts."
Fotogrāfija izpelnījās vispārēju nosodījumu, skolai un policijai tika pieprasīts uzsākt izmeklēšanu.
"Ja es būtu zinājis, kas notiks, es pat nebūtu gājis uz fotografēšanos. Man nepatīk šāda veida necieņa, un es nevēlos tādā veidā pārstāvēt savu kopienu vai sevi šādā fotogrāfijā," turpina Džordans.
Barabū skolas superintendante Lorija Mjulere izplatīja paziņojumu, kurā nosodīja fotogrāfiju un paziņoja, ka ierēdņi būtu gatavi veikt atbilstošas darbības šī jautājuma risināšanā.
Mēs vēlamies skaidri pateikt, ka rajona skolā nav nekāda naida, visi cilvēki neatkarīgi no rases, krāsas, reliģijas, ticības, dzimuma, seksuālās orientācijas, dzimuma identitātes, nacionālās izcelsmes vai viņu senčiem, tiek respektēti un cienīti.
Pēc tam, kad fotogrāfija izplatījās soctīklos, skolēnu grupa sapulcējās tajā pašā vietā, kur tika uzņemts foto, lai veicinātu mīlestību, nevis naidu.
"Tas īsti neraksturo pārējos Barabū skolēnus. Tā bija slikta izvēle, ko izvēlējās daži cilvēki," pastāstīja kāds skolēns.