Gāzes deficīts var atstāt britus bez alus
Pasaule jau daudzus gadus satraucas par CO2 izmešiem un rīko klimata konferences, bet britu alus brūveri ir noraizējušies par pretējo – ogļskābās gāzes deficīta dēļ var apstāties miestiņa ražošana.
Par to paziņojusi Lielbritānijas Aldaru asociācija, kas apvieno aptuveni 20 000 alus ražotāju. Visā valstī CO2 ražo tikai divās rūpnīcās, un viena pašlaik slēgta remontam. Bez šīs gāzes nevar saražot limonādes un alu, turklāt vasarā, kad šie dzērieni ir īpaši pieprasīti.
“Mums jau apstājas ražošana,” saka asociācijas vadītāja Bridžita Simondsa. Ar ogļskābās gāzes palīdzību arī darbojas alus pumpji krogos, un to izmanto gaļas produktu un salātu iepakojumos. CO2 ir amonjaka ražošanas blakusprodukts.
Amonjaku izmanto mēslojuma ražošanai, kam lielākais lauksaimnieku pieprasījums ir ziemā, tāpēc ražotāji bieži vasaru izmanto, lai slēgtu rūpnīcas remontam. Pašlaik vismaz piecas CO2 ražotnes Ziemeļeiropā ir remontā. Nozares interneta vietnē Gasworld atzīts, ka gāzēto dzērienu ražotāji sadūrušies ar visnopietnāko gāzes deficītu daudzu desmitgažu laikā.
Simondsai uz viņas rūpju pilno vēstuli atbildēts tikai no vienas rūpnīcas, solot sākt ierobežotu ražošanu jūlija sākumā. “Mēs varējām to paredzēt. Mēs sagaidījām futbola pasaules čempionātu, bet tas nozīmē krasu alus patēriņa pieaugumu,” piebilst Simondsa.
Asociācija atgādina, ka krogos, dzērienu un ēdienu ražotnēs var izmantot tikai īpašu pārtikas nozarei paredzētu CO2.