Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ciprs: Atēnas un Skopje vienojušās par jaunu Maķedonijas nosaukumu. (Foto: REUTERS)

Maķedonijas vairs nebūs: tā mainīs nosaukumu 11

Ārzemēs
12. jūnijā 19:03 2018. gada 12. jūnijā 19:03 | Papildināts, 12. jūnijā 19:39
Jauns.lv / LETA
Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs otrdien paziņoja, ka Atēnas un Skopje vienojušās par jaunu Maķedonijas nosaukumu, atrisinot 27 gadus ilgstošo strīdu.

"Mēs esam panākuši vienošanos, labu vienošanos, kas aptver visus Grieķijas izvirzītos nosacījumus," televīzijā pavēstīja Ciprs. Pēc viņa teiktā, Maķedonija pieņems jaunu "saliktu nosaukumu ar ģeogrāfisku apzīmējumu". Ciprs pavēstīja, ka jaunais nosaukums tiks lietots gan valsts iekšienē, gan starptautiski. Tomēr viņš neatklāja, kāds būs jaunais Maķedonijas nosaukums.

Kā ziņo Grieķijas mediji, abas puses vienojušās, ka jaunais valsts nosaukums būs "Ziemeļmaķedonijas Republika". Vienošanās jūs jāratificē abu valstu parlamentiem, bet Maķedonijas premjerministrs Zorans Zaevs arī paziņojis, ka valsts jaunais nosaukums tiks nodots apstiprināšanai referendumā. Atēnas uzskata, ka kaimiņvalsts, sevi dēvējot par Maķedoniju, izsaka teritoriālās pretenzijas uz Grieķijas ziemeļu provinci, kas arī tiek saukta par Maķedoniju.

Strīds par Maķedonijas nosaukumu pastāv kopš 1991.gada, kad Maķedonija pasludināja neatkarību no Dienvidslāvijas, un ir saindējis kaimiņattiecības ar Grieķiju. Šī strīda dēļ Grieķija ir bloķējusi Maķedonijas centienus iestāties Eiropas Savienībā (ES) un NATO.

Citi šobrīd lasa

Profesija, kurā cilvēku nāve nav retums: atklāta intervija ar Liepājas NMPD brigādes ārstu Alekseju 17
Jāpērk jauni ziemas zābaki. 6 ieteikumi, kā "neiegrābties" sliktā precē 17
Ar ilgstošu sveču dedzināšanu pārāk aizrauties nevajadzētu, izrādās - tās var kaitēt veselībai 2
Skatīt visus komentārus

Ищут человека, готового на год отказаться от смартфона за 100 000 долларов

Голая правда: абсолютно обнаженная Виталина Цымбалюк-Романовская появилась в эфире шоу Малахова 1