Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ielu muzikante Londonā. (Foto: Shutterstock)

Ielu muzikantiem Londonā tagad maksā ar bankas karti 11

Pasaulē
2018. gada 4. jūnijā 05:36 2018. gada 4. jūnijā 05:36
Kas Jauns Avīze
Latvijā jau daudziem ir bezkontakta norēķinu kartes, kuras atliek pietuvināt terminālim un, neievadot PIN kodu, norēķināties līdz 25 eiro dienā. Londona ir gājusi tālāk un kļuvusi par pirmo vietu pasaulē, kur šādi var paust pateicību ielu muzikantiem.

Jauno programmu izmēģina ielu muzikantu organizācija "Busk in London" sadarbībā ar Zviedrijas kompāniju "iZettle", kuru maijā par diviem miljardiem dolāru (1,72 miljardi eiro) nopirka ASV kompānija "PayPal", kas nodrošina acumirklīgus starptautiskus maksājumus.

Londonas muzikanti var izmantot pārnēsājamus maksājumu termināļus, savienotus ar viņu viedtelefoniem, ļaujot ziedot noteiktu summu, piemēram, divas mārciņas. Parasti londoniešiem kabatā nav sīknaudas, bet banknotes mest cepurē ir gatavs retais. Tagad šī problēma ir atrisināta.

Profesionālā ielu dziedātāja Šarlote Kempbela stāsta, ka jaunā tehnika ļāvusi ievērojami palielināt viņas ienākumus – garāmgājēji ziedo daudz vairāk, vieni, redzot, kā citi izmanto bezkontakta karti, nolemj pamēģināt arī paši.

Saistītās ziņas

Mūziķi Vecrīgā priecē ļaudis Ielu mūzikas dienā
Šim ielu muzikantam jūs garām nepaietu. VIDEO 3
Šo ielu muzikantu talants pārsteigumā liek atkārties žokļiem

Drīzumā jauno sistēmu ieviesīs visā britu galvaspilsētā. “Tagad aizvien vairāk londoniešu varēs atbalstīt mūsu talantīgos ielu māksliniekus,” teic Londonas mērs Sadiks Hans. Bezkontakta kartes kļūst populāras, arī vācot naudu labdarībai vai mazajā ielu biznesā.

Citi šobrīd lasa

Pilsrundāles skolēni aicina atteikties no baloniem 31
Keitija Praisa ATKAL grib gulties zem naža. Šoreiz - lai izlīdzinātu nevienādās krūtis pēc nesenās plastikas
Vīru rokdarbi: āķīgais motocikls 5
Tēmas: Londona
Skatīt visus komentārus

Студентка погибла на свидании с парнем, когда пыталась сделать красивое фото 1

"Маленькая грудь и толстые ноги": Ольга Бузова ответила ненавистникам провокационным фото 4