104 gadu vecumā, skanot Odai priekam, ārstu asistētu pašnāvību veicis austrāliešu zinātnieks
104 gadus vecs austrāliešu zinātnieks Deivids Gudals 10. maijā pēc paša vēlēšanās izbeidzis dzīvi eitanāzijas klīnikā Šveicē. Botāniķis un ekologs Gudals dzīvi beidzis “Life Cirkle” klīnikā, ārstu pavadībā sev injicējot nāvējošu vielu, vēsta CNN.
Zinātnieka Gudala pēdējie dzīves mirkļi pirms eitanāzijas 104 gadu vecumā
104 gadus vecs austrāliešu zinātnieks Deivids Gudals 10. maijā pēc paša vēlēšanās izbeidzis dzīvi eitanāzijas klīnikā Šveicē. Botāniķis un ekologs ...
Eitanāzijas aizstāvju organizācijas "Exit International" pārstāvji pavēstīja, ka zinātnieks dzīvi beidzis, izskanot Bēthovena “Oda priekam”.
Gudals savācis teju 20 000 dolāru, lai spētu veikt savu ceļojumu no Austrālijas uz Eiropu. Vēlmi dzīvot zinātnieks zaudējis pirms aptuveni pieciem gadiem, kaut arī nekādu dzīvībai bīstamu slimību viņam neesot bijis.
Intervijā ar CNN divas dienas pirms savas nāves Gudals apstiprinājis, ka šādā vecumā dzīve vairs nav nekas patīkams, ierobežoto kustību un redzes pasliktināšanās dēļ. “Mana dzīve bija darbs ārā, bet nu es vairs to nespēju veikt,” zinātnieks sacījis intervijā.
Mūža izskaņā Gudals jau pārvietojies ratiņkrēslā, zinātnieks vēlējies veikt eitanāziju jau 1998. gadā, kad zaudēja spēju vadīt automašīnu. “Šādā vecumā viss, ko es spēju darīt, ir no rīta piecelties, paēst brokastis un sēdēt līdz pusdienslaikam. Kāda no tā jēga?” intervijā īsi pirms nāves paudis zinātnieks.
Gudals izteicis vēlmi, kaut citas valstis sekotu Šveices piemēram, lai vecumdienās ļaudis paši varētu lemt par savu dzīvību. Pagaidām ārstu asistēta pašnāvība atļauta vien atsevišķos ASV štatos, Japānā un Šveicē.
2016. gadā Deivids Gudals atzīts par visilgāk strādājošo zinātnieku Austrālijā.