Rītausma vāciešu stilā. Vācijas zinātnieki radījuši mākslīgo sauli
149 jaudīgi prožektori, kuri apvienojumā vairāk nekā 10 000 reižu pārsniedz normālo solārās radiācijas devu – šādu ierīci radījuši Vācijas nacionālā kosmosa izpētes centra (DLR) speciālisti. Par mākslīgo sauli nodēvētais aparāts dod cerības, ka nākotnē ar tā palīdzību būs iespēja pilnveidot ūdeņraža degvielas ražošanas procesus.
“Vēlamies iemācīties izmantot dabisko saulesgaismu, lai ražotu elektrību un degvielu, taču, lai to paveiktu, nepieciešams pētīt saulesgaismu. Šāda ierīce, kas imitē saulesgaismu, ļauj mums veikt nepārtrauktus pētījumus un pārbaudes,” aģentūrai “Reuters” skaidroja “Synlight” DLR pētnieks Kajs Vieghards.
Jaudīgie prožektori spēj sadedzināt cilvēku
Mākslīgajā saulē izmantotās ksenona gaismas ir līdzīgas tām, kuras tiek lietotas kinoprojektoros un vienā punktā spēj ģenerēt ap 3500 grādu karstumu (pēc Celsija skalas).
Aparāts, kurš ģenerē mākslīgo saulesgaismu, ir izbūvēts speciālā radioaktīvā kambarī. Tas ir pietiekami jaudīgs, lai acumirklī sadedzinātu jebkuru, kurš sper kāju telpā, kamēr prožektori ir ieslēgti.
Blakus iespaidīgajam, sauli imitējošajam aparātam izveidota arī speciāla termālā spēkstacija, kas ražo siltumu, koncentrējot gaismu. DLR pētnieki intensīvi strādā arī pie enerģijas uzglabāšanas risinājumu pilnveidošanas.