Izmisums Anglijas slimnīcās: ārstiem lūdzas paņemt maiņas un piedāvā pat 110 eiro par stundu
Lielbritānijā vairākās slimnīcās valda izmisums - mediķu trūkuma dēļ ārstiem lūdz strādāt virsstundas un dažas iestādes pat piedāvā maksāt 95 britu (112 eiro) mārciņas par katru pārstrādāto stundu, vēstī "The Guardian".
Medijs vēstī, ka hroniskais darbinieku trūkums slimnīcās pēdējo nedēļu laikā novedis pie samaksas kāpuma. Tāpat iestādes pēdējo nedēļu laikā gluži vai bombardē savus ārstus ar e-pastiem un īsziņām, lai nodrošinātu, lai ir kāds, kas strādā, un neciestu pacienti.
Piemēram, otrdienas naktī Pīterboro pilsētas slimnīca paaugstināja stundas samaksu līdz 95 mārciņām 10 stundu nakts maiņai neatliekamajā palīdzībā, lai tādā veidā varētu ieinteresēt darbiniekus. Amatpersonas skaidroja, ka šāds solis sperts izņēmuma kārtā un samaksa piedāvāta iestādes vecākajiem un pieredzes bagātākajiem darbiniekiem, lai pārliecinātos, ka pacientiem sniegto pakalpojumu kvalitāte nesaruktu.
Mediji ziņo, ka stundu likmi par maiņām, sākot no 10 stundām, cēlušas arī citas slimnīcas valstī. Piemēram, Rietummidlendā stundas samaksa ārstiem neatliekamajā palīdzībā pieauga no 60 līdz 70 mārciņām.
Medijs, aprunājoties ar vairākiem ārstiem valstī, secina, ka šajā jomā iestājusies gluži vai panika, jo daudzas medicīnas iestādes cīnās līdz pat pēdējai minūtei, lai nodrošinātu pietiekamu mediķu skaitu maiņās. Grūtības sameklēt ārstus bija arī Lieldienu brīvdienām.
Oksfordas slimnīcas personāla daļas pārstāvis, lai aizpildītu maiņas, pagājušajā mēnesī bija pat spiests lūgties, rakstot e-pastu: "Es atvainojos, ka sūtu tik daudz ziņu, bet šobrīd tiešām ir tāda vajadzība. Šobrīd es burtiski lūdzos jums. Man patiešām vajag palīdzību. Vai KĀDS var izlīdzēt ar jebkura garuma maiņu šajā nedēļas nogalē? Tas tiešām ir vajadzīgs, lai saglabātu departamentu drošu."
Medicīnas jomas pārstāvji arī atzīst, ka situācija arvien pasliktinās, pārmetot Lielbritānijas Nacionālajam veselības dienestam neizdarības. Anesteziologu pārstāvis Laiems Brenans medijiem saka, ka slimnīcām nebūtu jānolaižas līdz līmenim, kad tām ir jālūdzas, taču citas izejas nav, jo darbinieku nozarē kritiski trūkst. "Tam būtu jābūt trauksmes zvanam Nacionālajam veselības dienestam," viņš saka.
Daži ārsti medijiem arī skaidrojuši, ka notiekošais būtiski atsaucas uz viņu dzīves kvalitāti, jo gigantisku sava laika daļu viņiem jāpavada darbā. Tāpat valstī pastāv bažas, ka notiekošā dēļ neizbēgami var ciest pacienti.
Veselības dienestā norāda, ka aktīvi strādā un personāls esot dienesta prioritāte, tāpēc šajā jomā tiek veiktas investīcijas, lai sagatavotu arvien jaunus speciālistus un mazinātu darbinieku trūkumu.