Īslandes vulkāns izverd vairāk lavas nekā pelnu. VIDEO
Īslandes Eijafjallajekulla ledāja vulkāns, kura izvirduma dēļ lielā daļā Eiropas apturēta gaisa satiksme, otrdien turpina darboties, taču tagad no vulkāna plūst galvenokārt lava un izveidotais pelnu mākonis atrodas zemu, pavēstīja meteoroloģisko dienestu pārstāvji.
"Tas [izvirdums] turpinās bez īpašām izmaiņām kopš vakardienas. Vakar saņēmām ziņas, ka tagad vairāk plūst lava," aģentūrai "Reuters" pastāstīja meteoroloģiskā dienesta ģeogrāfe Sigtrūdura Arnsdotira.
Arnsdotiras viedoklim piekrita arī meteorologs Bjerns Einarsons, kurš norādīja, ka, izvirstot lielākam daudzumam lavas, vulkāns izmet mazāk pelnu.
"Pelnu mākonis ir mazāks, jo nav ūdens, ar ko pelniem sajaukties. Ap vulkānu joprojām novērojami grūdieni, jo tas izverd lavu," paskaidroja Einarsons.
"Pirms stundas saņēmām ziņojumu no pilota, kurš teica, ka mākonis sasniedz aptuveni 4877 metru augstumu, taču lielākoties atrodas zemāk," meteorologs piebilda.
Iepriekš vulkāna izmesto pelnu mākonis atradās 6000 metru augstumā.
Einarsons norādīja, ka, lai arī izvirduma daba varētu būt mainījusies, paies kāds laiks, pirms pelnu mākonis virs Īslandes dienvidiem izplatīsies tālāk.
Jau vēstīts, ka Īslandē pagājušajā trešdienā sākās Eijafjallajekulla ledāja vulkāna izvirdums, kas izkausēja daļu ledāja valsts dienvidos, izraisot plašus plūdus un liekot evakuēt vairākus simtus vietējo iedzīvotāju. Plūdi nākamajā dienā mitējās, bet vulkāns turpināja izmest pelnus, kuru veidotā mākoņa dēļ kopš ceturtdienas ir būtiski traucēta aviosatiksme lielā daļā Eiropas. Pelnu mākonis svētdien sasniedza Turcijas gaisa telpu.
Zem Eijafjallajekulla ledāja esošā vulkāna izvirdums notika arī šā gada martā, bet iepriekšējie šī vulkāna izvirdumi bija 2004. un 1823.gadā.
VIDEO: Iespaidīgs Eijafjallajekulla vulkāna lavas izvirdums šā gada marta beigās:
Kasjauns.lv/BNS