ASV militāristi cīnās pret čūskām, bārstot saindētas beigtas peles
ASV bruņotie spēki ap savu bāzi Klusā okeāna Guama salā sākuši no helikopteriem bārstīt beigtas peles, kas piesātinātas ar parastu pretsāpju vielu, lai tādējādi cīnītos pret čūskām, kas apsēdušas salu, raksta informācijas tehnoloģiju (IT) portāls "The Register".
Čūskas, visticamāk, pirms daudziem gadu desmitiem salā, kur tām nav dabisku ienaidnieku, ievazātas kopā ar militārām kravām. Tās nodara lielu kaitējumu, cita starpā uzbrūkot putniem un dzīvniekiem.
"The Register" raksta, ka saindētu beigto peļu bārstīšana no helikopteriem sākta pēc tam, kad citas čūsku iznīdēšanas metodes izrādījušas neveiksmīgas. Lai gan čūskas pārsvarā nomedī savu barību, tās labprāt ēd arī nedzīvas peles.
Portāls, kurš izceļas ar savu ironisko attieksmi un cenšas publicēt dīvainas ziņas arī ne par IT jomu, skaidro, ka peļu līķi, kas piesātināti ar pretsāpju zālēm paracetamolu, netiekot bārstīti "kur pagadās". Katrai beigtai pelei esot piesieta lenta, lai tā krītot aizķertos džungļu koku un krūmu zaros, veidojot kārdinošu ēsmu čūskām, kuras, cik saprotams, ložņā ne tikvien pa zemi, bet arī nokļūst krūmu un koku zaros.
Konstatēts, ka paracetamols, kas iekļauts cilvēkiem nekaitīgās pretsāpju tabletēs, šai čūsku sugai ir letāls.
Ar pelēm arī tiek nomesti mazi radio raidītāji, lai militāristi vēlāk varētu apsekot, cik iedarbīga bijusi čūsku midzeņu bombardēšana ar peļu līķiem.
Otrā pasaules kara laikā, pēc tam, kad ASV spēki atkaroja salu no Japānas okupācijas karaspēka, tā tika izmantota kā militārais tranzīta punkts un bāze cīņā ar Japānu. Cik saprotams, salā kara apstākļu steigā tika ievazātas čūskas no kādas citas vietas, kur kravas tika pārkrautas. Guama jau kopš 1898.gada pieder ASV kā "neinkorporēta teritorija". Sala galvenokārt pārtiek no tūrisma, izriet no informācijas internetā.