Protestējot pret darba zaudēšanu, Čīles raktuvēs ieslēgušās 33 sievietes
Pasaulē

Protestējot pret darba zaudēšanu, Čīles raktuvēs ieslēgušās 33 sievietes

Jauns.lv

Protestējot pret atteikšanos no nodarbinātības programmas, kas bija izveidota zemestrīcē un cunami cietušo atbalstam, Čīles raktuvēs otrdien ieslēgušās 33 sievietes.

Protestējot pret darba zaudēšanu, Čīles raktuvēs i...

­

Čīles raktuvēs ieslēgušās 33 sievietes
Čīles raktuvēs ieslēgušās 33 sievietes

Tērpušās darba apģērbā un ar kalnraču ķiverēm galvā, sievietes nolaidās bijušajās raktuvēs aptuveni 500 metru dziļumā.

Raktuves, kas pašlaik kalpo tikai kā tūrisma apskates objekts, atrodas aptuveni 500 kilometrus uz dienvidiem no Čīles galvaspilsētas Santjago.

Demonstrantes bija iesaistījušās nodarbinātības programmā, kas bija izveidota 17.februāra zemestrīcē un cunami cietušo atbalstam, lai varētu palīdzēt atjaunot izpostītās ēkas un novākt gruvešus.

Viņas ir gatavas uzsākt arī badastreiku, lai pārliecinātu valdību iekļaut šo projektu nākamā gada budžetā, kas pašreiz tiek izskatīts Čīles Kongresā.

"Mēs esam darījušas daudz ko, lai mūs ņemtu vērā, taču valdība nav ieklausījusies, tādēļ viņi spiež mūs ķerties pie spēka līdzekļiem," atzīst demonstrācijas rīkotājas.

Uz šādu, visnotaļ savdabīgu protesta veidu sievietes pamudinājusi 33 čīliešu kalnraču brīnumainā izglābšana oktobrī.

Kā jau vairākkārt ziņots, 33 kalnrači bija iesprostoti Sanhosē raktuvēs kopš 5.augusta, kad viņus aptuveni 700 metru dziļā pazemē pārsteidza iegruvums. Vēl nekad iepriekš vēsturē nevienam cilvēkam nebija izdevies pazemē izdzīvot tik ilgu laiku. 13.oktobrī virszemē tika veiksmīgi nogādāts pēdējais no 33 avarējušās Čīles šahtas kalnračiem.

Kasjauns.lv/LETA/Foto: LETA/AFP

­