Ziemeļkoreja aktivizējusi darbību internetā
Ziemeļkoreja atjaunojusi savu tīmekļa domēnu ".kp", kas ir daļa no plašākas kampaņas ar mērķi likt par sevi manīt arī interneta vidē, skaidro eksperti.
"Ziemeļkoreja, šķiet, ir sasparojusies attiecībā uz internetu un vēlas iemantot savu vietu globālajā tīklā," skaidro informācijas tehnoloģiju pētījumu grupas IDG pārstāvis Martins Viljamss.
Kā piemēru viņš min Phenjanā bāzētā Korejas datoru centra "Naenara" mājaslapu, kas atrodama adresē "http://www.naenara.com.kp".
Tikmēr Kultūras sakaru komitejai sadarbībai ar citām valstīm izveidota tīmekļa vietne "http://www.friend.com.kp", bet valsts ziņu aģentūra internetā sastopama adresē "http://www.star.edu.kp".
"Līdz šim internetā vēl nav manāma būtiska propagandas izplatība, taču domēns ".kp" stiprina tīmekļa vietņu nacionālo identitāti," spriež Viljamss.
Viņš arī norāda, ka šī ir pirmā reize vairāku mēnešu laikā, kad šis domēns ir funkcionāls.
Jauno domēna nosaukumu vairākus mēnešus nebija pamanījušas Dienvidkorejas varasiestādes, kas ļāvis šīm vietnēm brīvi piekļūt no Dienvidkorejas.
Taču ceturtdien dienvidkorejiešu amatpersonas apliecināja, ka tikusi bloķēta piekļuve šīm vietnēm.
Domēns ".kp" Ziemeļkorejai tika piešķirts 2007.gadā, un to pārvaldīja kāds Vācijā bāzēts uzņēmums. Taču pagājušā gada otrajā pusē gan domēns, gan uzņēmuma pārvaldītās vietnes nezināmu iemeslu dēļ pārstāja darboties. Tagad darbība ir atkal atjaunota sadarbībā ar kādu taizemiešu telekomunikāciju kompāniju.
Pēdējo mēnešu laikā Ziemeļkoreja izveidojusi kontus arī mikroblogošanas vietnē "Twitter" un failu koplietošanas vietnē "YouTube".
Pērn Ziemeļkoreja arī ievietoja fotogrāfijas sociālajā tīklā "Facebook".
Taču, neraugoties uz aizvien pieaugošo Ziemeļkorejas aktivitāti tīmeklī, nav nekādu pazīmju, kas apliecinātu, ka arī pašiem ziemeļkorejiešiem būtu nodrošināta piekļuve internetam, piebilst eksperts.