Krievija pēdējo reizi pārgājusi uz vasaras laiku
Krievija svētdien pēdējo reizi pārgājusi uz vasaras laiku, tādējādi turpmāk starpība starp Maskavas un Griničas laiku visu gadu būs nemainīga - četras stundas.
Kā šādu lēmumu iepriekš pamatoja prezidents Dmitrijs Medvedevs, tādējādi būs iespējams izvairīties no lieka stresa, kas laika maiņas dēļ rodas ne vien cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem.
Eksperti gan ar prezidentu nav vienisprātis un pauduši šaubas par šādu pārmaiņu nepieciešamību.
Kā februārī paziņoja Kremļa saimnieks, Krievija šogad vairs nepāries uz ziemas laiku, jo laika maiņa pakļauj iedzīvotājus "stresam un slimībām" un "traucē cilvēku bioritmam".
Turklāt šādas izmaiņas apgrūtina ne tikai cilvēkus, bet rada stresu arī "govīm un citiem dzīvniekiem, kuri nesaprot laika maiņu un nesaprot, kāpēc slaucējas nāk citā laikā", izteicās Medvedevs.
Tikmēr zinātnieki skaidro, ka līdz šim nav gūti pārliecinoši pierādījumi par laika maiņas iespējami negatīvo ietekmi uz cilvēku veselību.
Arī Krievijas Veselības ministrijas pasūtītajā pētījumā nav gūti zinātniski pamatojumi šādas reformas nepieciešamībai, radio "Eho Moskvi" svētdien atzina psihiatrs Zurabs Kekelidze.
"Konstatētās izmaiņas nav uzticamas, respektīvi, tās nav statistiski nozīmīgas. Tādējādi pāreja uz ziemas laiku neietekmē cilvēka veselību," svētdien skaidroja eksperts.
Līdzīgu viedokli ziņu aģentūrai "RIA Novosti" pauda eksperts Sergejs Jarošs, norādot, ka "nav gūti pierādījumi, ka cilvēkiem rastos veselības problēmas vai miega traucējumi".
Tikmēr neatkarīgās pētījumu kompānijas "Levada" veiktā aptauja, kuras rezultāti publiskoti piektdien, liecina, ka vairums Krievijas iedzīvotāju atbalsta atteikšanos no pārejas uz ziemas laiku, un 63% šādas pārmaiņas uzskata par pozitīvām.