Ar skābi izkropļota irāniete pēdējā brīdī apžēlo savu pāridarītāju
Uzbrukumā ar skābi pirms septiņiem gadiem izkropļota irāniete pēdējā brīdī pirms Irānas tiesas atļautās atriebības apžēlojusi savu pāridarītāju, vēsta Irānas mediji.
Ar skābi izkropļotā irāniete nolēmusi apžēlot savu pāridarītāju
"Pēc skābes uzbrukuma Amenehas Bahrami prasības Madžids (Movahedi), kuram tika piespriests atriebības uzbrukums, pēdējā brīdī ticis apžēlots," vēsta mediji.
Irānas tiesa 2009.gada februārī Madžidu Movahedi atzina par vainīgu uzbrukumā Bahrami, apstiprinot viņas pieprasīto soda mēru - atriebību "aci pret aci", kas paredzēja redzes atņemšanu uzbrucējam, ielejot viņam acīs skābi.
Irānā spēkā esošais musulmaņu šariata likums atļauj upurim pieprasīt atriebību "aci pret aci", pakļaujot uzbrucēju identiskam pāridarījumam, kādu viņš pastrādājis.
Šariata likums arī ļauj upurim vai viņa tuviniekiem piedot uzbrucējam, tādējādi viņu pilnībā atbrīvojot no soda.
Bahrami aģentūrai ISNA pavēstīja, ka viņa nolēmusi piedot savam pāridarītājam, jo "Dievs Korānā runā par atriebību, bet viņš arī iesaka piedošanu, jo piedošana ir varenāka par atriebību".
"Es septiņus gadus cīnījos par šo spriedumu, lai pierādītu cilvēkiem, ka personas, kas veic uzbrukumus ar skābi, tiktu sodītas ar atriebību. Bet šodien es viņam piedevu, jo man bija tādas tiesības," sacīja sieviete.
"Es to izdarīju savas valsts labā, jo visas citas valstis vēro, ko mēs darīsim," viņa piebilda.
Amenehas Bahrami ciešanas un uzbrucējam piespriestais soda mērs izraisījis plašu starptautiskās sabiedrības uzmanību, cilvēktiesību organizācijām aicinot atcelt nežēlīgo soda mēru.
Starptautiskā cilvēktiesību organizācija "Amnesty International" svētdien izdotā paziņojumā pavēstīja, ka Bahrami lieta norāda uz nepieciešamību pēc tieslietu reformas Irānā, jo "nežēlīgs soda mērs, kas pielīdzināms spīdzināšanai, ir aizliegts saskaņā ar starptautiskiem likumiem".
Movahedi jaunās sievietes sejā skābi ielēja 2004.gadā, jo viņa vairākkārt noraidīja vīrieša laulību piedāvājumu.
Movahedi tolaik 24 gadus veco sievieti bija noskatījis Teherānas universitātē, kur viņi abi mācījās.
Gūto sakropļojumu dēļ Bahrami ilgus gadus ārstējās Spānijā, tomēr viņa ir pilnīgi akla un viņas seju un daļu ķermeņa klāj ķīmiskā apdeguma atstātās rētas.
Bahrami nav saņēmusi nekādu finansiālu atbalstu no Movahedi ģimenes, norādot, ka viņa prasījusi tikai kompensāciju par medicīniskajiem izdevumiem, kas sniedzas 150 000 eiro (105 420 latu) apmērā.