Pasaulē

Francijas prokuratūra Karlosam Šakālim pieprasa mūža ieslodzījumu

Jauns.lv

Francijas prokuratūra otrdien par sprādzienu virknes sarīkošanu Francijā 80.gados pieprasīja piespriest Venecuēlas teroristam Karlosam Šakālim mūža ieslodzījumu ar noteikumu, ka viņš var pretendēt uz pirmstermiņa atbrīvošanu, ātrākais, pēc 18 gadiem.

Francijas prokuratūra Karlosam Šakālim pieprasa mū...

Noslēguma runā prokurors Olivjē Brejs aicināja tiesu atzīt, ka terorists, kura īstais vārds ir Karloss Iļjičs Ramiress Sančess, ir vainīgs uzbrukumos, kuros nogalināti 11 cilvēki.

Prokuratūra pieprasījusi teroristam piespriest maksimālo sodu, kas likumā paredzēts par šādiem noziegumiem.

Francijā 1982. un 1983.gadā notikušie uzbrukumi nebija politiski soļi, bet gan "akli" uzbrukumi, kuru mērķis bija "nogalināt maksimāli daudz cilvēku, uzņemoties minimālu risku", sacīja prokurors.

30 gadi, kas cietušajiem bija jāgaida uz Karlosa notiesāšanu, ir pārāk ilgs laiks, tomēr tas ir "demokrātiju pienākums, nekad neatteikties no mērķa - arestēt tos, kas ir vainojami uzbrukumos, un saukt viņus pie atbildības," uzsvēra Brejs.

Komunistu terorists jau izcieš mūža ieslodzījumu, kas viņam piespriests par 1975.gadā pastrādāto divu Francijas policistu un kāda policijas informatora slepkavību.

Starptautisku ievērību Karloss ieguva, kad viņa vadītā teroristu grupa 1975.gadā ielauzās Vīnē notiekošās naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC konferences telpās, sagrābjot par ķīlniekiem 11 ministrus.

Tagad viņš tiek tiesāts par "līdzdalību slepkavībās un īpašuma bojāšanā, izmantojot sprāgstvielas". Šis apsūdzības izvirzītas par sprādzieniem, kas Francijā tika sarīkoti 1982. un 1983.gadā un kuros gāja bojā 11 cilvēki, bet vairāk nekā 100 guva ievainojumus.

Līdz ar trim citām personām Karloss tiek vainots par Parīzes-Tulūzas vilciena spridzināšanu, kurā gāja bojā pieci cilvēki, par uzbrukumu arābu valodā iznākošā laikraksta "Al Watan" Parīzes redakcijai, kura laikā tika noslepkavots viens cilvēks, par eksplozijas sarīkošanu vienā no Marseļas dzelzceļa stacijām, noslepkavojot divus cilvēkus, un par spridzekļa uzstādīšanu ātrvilcienā TGV, kas prasīja trīs upurus.

Apsūdzības rakstā teikts, ka sprādzieni rīkoti, Karlosam vedot "privātu karu" pret Franciju, lai panāktu divu savas bandas locekļu atbrīvošanu. Viņi tika arestēti brīdī, kad gatavoja uzbrukumu Kuveitas vēstniecībai Parīzē.

Pēc divas desmitgades ilgas bēguļošanas Karlosu 1994.gadā Hartūmā arestēja Francijas slepenā dienesta aģenti, kuriem atbalstu sniedza Sudānas valdība.


LETA

Tēmas