Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kazahstānā simtiem cilvēku protestē pret prezidentu Nazarbajevu 3

Pasaulē
2012. gada 28. janvārī 16:10 2012. gada 28. janvārī 16:10
 
Simtiem demonstrantu sestdien lielu policijas spēku klātbūtnē sarīkojuši reti redzētu protestu pret Kazahstānas prezidentu Nursultanu Nazarbajevu un nesen notikušo parlamenta vēlēšanu rezultātu viltošanu.

Kazahstānā simtiem cilvēku protestē pret prezidentu Nazarbajevu.

Neierasti lielajā protestā lielākās pilsētas Almati Republikas laukuma malā sapulcējās ap 1000 cilvēku, kas skandēja pret Nazarbajevu vērstus saukļus.

"Brīvību!" skandēja demonstranti. "Nazarbajev, prom!"

Demonstrāciju varasiestādes nebija atļāvušas un policija uzstādīja nožogojumu ap laukumu, lai neļautu demonstrantiem iekļūt tā centrā.

Notikuma vietā atrodas ap 500 drošībnieku un valda saspīlēta gaisotne, taču policija ļauj demonstrācijai notikt.

Demonstrācijā opozīcijas līderi un vadošie aktīvisti nosodīja ar energoresursiem bagātās valsts vadību. "Atdodiet valsts bagātības tautai," paziņoja opozīcijas partijas "Azat" līdzpriekšsēdētājs Bolats Abilovs. "Mēs sarīkosim vēl vienu mītiņu februārī. Mūs būs vēl vairāk. Beigsim baidīties."

Demonstrācijai, kas sākotnēji bija izsludināta protestam pret parlamenta vēlēšanu rezultātu viltošanu, papildu impulsu deva trīs prominentu prezidenta Nazarbajeva kritiķu arests un notiesāšana.

Kā piektdien pavēstīja opozīcija, Almati tiesa pēdējās dienās notiesājusi laikraksta "Vzgļad" redaktoru Igoru Viņjavski, nereģistrētās opozīcijas partijas "Alga" līderi Vladimiru Kozlovu un aktīvistu Seriku Sapargali.

Viņjavskis notiesāts par musināšanu uz konstitucionālās kārtības vardarbīgu gāšanu, bet Kozlovs un Sapargali apsūdzēti par kūdīšanu uz sociālajiem nemieriem.

Jau ziņots, ka stabilitāti Kazahstānā satricinājušas gan nesenās sadursmes streikojošo naftas nozares strādnieku un drošības spēku starpā, gan neapmierinātība ar 15.janvārī aizvadīto parlamenta vēlēšanu rezultātiem.

Nepilnu mēnesi pirms vēlēšanām nemieros Kazahstānas rietumos tika nogalināti 16 cilvēki.

Sadursmes streikojošo naftas nozares strādnieku un drošības spēku starpā Žanaezenas pilsētā bijis līdz šim nopietnākais izaicinājums prezidenta Nazarbajeva divus gadu desmitus ilgušajai varai šajā Vidusāzijas valstī.


Kasjauns.lv/LETA/Foto: AFP/EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Pirms 47 gadiem ASV pazaudētu gredzenu atrod apraktu Somijas parkā 3
Čeku loterijas statistika atklāj populārākos tirgotājus un uzņēmumu pārkāpumu veidus
Pašnāvību izdarījusi populārā britu televīzijas šovu vadītāja Kerolaina Fleka 1
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Кэтрин показала любимый портрет принцессы Шарлотты

Бывшая возлюбленная принца Гарри покончила с собой из-за компрометирующего видео