Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
2014.gada 17.jūlijā virs teritorijas Ukrainas austrumos, kuru kontrolē Krievijas atbalstītās teroristu bandas, tika notriekta Malaizijas lidmašīna "Boeing 777", nogalinot visus aviolainerī esošos 298 cilvēkus

Krievija ar jaunajiem pierādījumiem nonāk pretrunās; Malaizijas lidmašīnas notriekšanā turpina vainot Ukrainu 16

Pasaulē
2016. gada 26. septembrī 23:32 2016. gada 26. septembrī 23:32
Krievija pirmdien no jauna centās uzvelt Ukrainai vainu par Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu 2014.gadā virs prokremlisko teroristu kontrolētās Austrumukrainas. Jaunās apsūdzības Maskava izklāstījusi tikai dažas dienas pirms gaidāmās Nīderlandes kriminālizmeklēšanas rezultātu izziņošanas.

Pirmdien īpaši sasauktā preses brīfingā Krievijas Aizsardzības ministrija demonstrēja attēlus, kuros atbilstoši ministrijas skaidrojumam redzams, ka no teroristu kontrolētajām teritorijām uz austrumiem no katastrofas vietas neviena raķete nav izšauta.

"Fakts, ka Ukraina līdz šim nav publiskojusi informāciju no radiolokācijas stacijas, ļauj apgalvot, ka raķetes izšaušanas vieta, ja tā bija "Buk", atradās Ukrainas Bruņoto spēku kontrolē esošajā teritorijā," sacīja Krievijas Gaisa kosmisko spēku ģenerālmajors Andrejs Kobans.

"Ja Malaizijas lidmašīnu "Boeing" būtu notriekusi raķete, kas izšauta no rajona, kas atrodas uz austrumiem no katastrofas vietas, tad to būtu pamanījis Krievijas primārais radiolokators," viņš norādīja, nepaskaidrojot, kāpēc Krievijas radars nenosedz teritoriju uz rietumiem no katastrofas vietas.

Pirmdien Krievijas izplatītie radara attēli ir pilnīgā pretrunā ar agrākajiem Maskavas apgalvojumiem, kurus tā pauda uzreiz pēc katastrofas, ka līdzās lidmašīnai bijis manāms Ukrainas iznīcinātājs.

Krievijas Gaisa kosmisko spēku ģenerālmajors Andrejs Kobans.

Nīderlandes vadītās kriminālizmeklēšanas sākotnējie rezultāti par Malaizijas lidmašīnas notriekšanu gaidāmi trešdien.

Šiem rezultātiem vajadzētu viest lielāku skaidrību par to, kāda tipa raķete notriekusi lidmašīnu un no kurienes tā izšauta, norādījuši Nīderlandes izmeklētāji.

2014.gada 17.jūlijā virs teritorijas Ukrainas austrumos, kuru kontrolē Krievijas atbalstītās teroristu bandas, tika notriekta Malaizijas lidmašīna "Boeing 777", nogalinot visus aviolainerī esošos 298 cilvēkus.

Nīderlandes Drošības pārvalde, pagājušā gada 13.oktobrī iepazīstinot ar starptautiskās izmeklēšanas komisijas secinājumiem, paziņoja, ka Malaizijas lidmašīna notriekta ar Krievijā ražotu zenītraķeti "Buk".

Krievijas izplatītie radara attēli ir pilnīgā pretrunā ar agrākajiem Maskavas apgalvojumiem, kurus tā pauda uzreiz pēc katastrofas, ka līdzās lidmašīnai bijis manāms Ukrainas iznīcinātājs.

Raķete izšauta no apvidus, kas atradies Krievijas atbalstīto un apbruņoto kaujinieku kontrolē, norādīts izmeklēšanas komisijas kartēs, ar kurām tika iepazīstināti žurnālisti.

Ukraina un rietumvalstis uzskata, ka raķeti izšāvuši Krievijas karavīri vai arī Krievijas atbalstītie kaujinieki.

 

 


LETA/Foto: ITAR-TASS/Scanpix/LETA, Reuters/Scanpix/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Dīvainākie iemesli, kāpēc zvaigznes bloķējušas savus sekotājus soctīklos
Basketbola zvaigznei Jānim Timmam esot romāns ar slavenu ukraiņu dziedātāju
Nirstot Tenesī ūdenskrituma pakājē, vlogeris atrod GoPro kameru, kurā redzams pirms 2 gadiem noslīcis vīrietis
Skatīt visus komentārus

Принц Гарри и герцогиня Меган просили Елизавету II дать им комнату в Виндзорском замке

Бывшая возлюбленная принца Гарри решила выйти замуж за его тезку 1