Pasaulē

Bangladešā astoņstāvu ēkas sagrūšanā bojāgājušo skaits sasniedz 204

Jauns.lv

Bojāgājušo skaits, Bangladešā trešdien sagrūstot komerciālai astoņstāvu ēkai, ir pieaudzis līdz 204 cilvēkiem, un katastrofā arī ievainoti vairāk nekā 1000 cilvēku, ceturtdien paziņoja policija.

Bangladešā astoņstāvu ēkas sagrūšanā bojāgājušo sk...

Gruvešos iesprostoto cilvēku glābšana vēl turpinās. Glābēji uzmanīgi pārrok gruvešus, lai no tiem izvilktu cilvēkus, kas sauc pēc palīdzības, sacīja policists katastrofu kontroles telpā.

Bangladešas galvaspilsētas Dhakas nomalē Savaras rajonā sagruvušajā ēkā "Rana Plaza" atradās veikali, bankas filiāle un piecas apģērbu fabrikas. Neskarts palika tikai tās pirmais stāvs.

Ēkas sagrūšanas brīdī tajā bija apmēram 2000 cilvēku. Līdz šim ir izglābti apmēram 1500.

Bangladešā ceturtdien ir izsludinātas sēras par šīs katastrofas upuriem. Tā ir lielākā katastrofa Bangladešas rūpniecības vēsturē upuru skaita ziņā.

Ēka sagruva pēc tam, kad apģērbu fabriku vadītāji bija ignorējuši strādnieku brīdinājumus par tās nestabilitāti.

Izdzīvojušie stāstīja, ka šajā ēkā otrdienas vakarā radušās plaisas, kuru dēļ evakuēti apmēram 3000 strādnieku. Fabriku vadītāji vēlāk lika strādniekiem atsākt darbu. "Vienu stundu pēc mūsu ieiešanas fabrikā ēka ar milzu troksni sagruva," sacīja 24 gadus veca strādniece.

Vietējās policijas priekšnieks M.Asaduzamans paziņoja, ka ir ierosinātas lietas pret ēkas īpašnieku, kādu valdošās partijas amatpersonu un apģērbu fabriku īpašniekiem par cilvēku nāves izraisīšanu rupjas nolaidības dēļ.

Fabriku īpašnieki, kas pēc plaisu rašanās ignorēja policijas prasību neatsākt fabriku darbību, pašlaik slēpjas no varas iestādēm.

Desmitiem tūkstoši tekstilrūpniecības strādnieku ceturtdien protestē rūpniecības rajonā netālu no katastrofas vietas, tāpēc simtiem fabriku šajā rajonā ir slēgtas uz šo dienu.

Bangladešā bieži sagrūst ēkas, jo daudzstāvu namu cēlāji mēdz neievērot būvniecības noteikumus.

BNS