Elektrības krīzes dēļ valsts iestādēs Dienvidkorejā liek izslēgt kondicionierus
Dienvidkorejā valdības institūcijām dots rīkojums izslēgt gaisa kondicionierus, jo divas elektrostacijas pārtrauca darboties pirmdien - dienu pēc tam, kad ministrs brīdināja par nenovēršanu enerģētikas krīzi valstī.
Tandžinas 3.elektrostacija, kuras jauda ir 500 tūkstoši kilovatu, tika atslēgta mehānisku iemeslu dēļ un, visticamāk, paliks slēgta visu nedēļu, informēja Dienvidkorejas valsts enerģētikas sadales uzņēmums "Korea Power Exchange" (KPE).
Tehnisku problēmu dēļ pirmdienas rītā slēgta arī netālu esošā netālu esošā Sočhonas elektrostacija. Lai gan tās darbība pēc stundas ilga pārtraukuma tika atsākta, elektrostacija strādā tikai ar pusi no savas 200 tūkstošu kilovatu jaudas, norādīja KPE.
Elektrības ražošanas traucējumi rada problēmas laikā, kad Dienvidkoreju pārņēmis karstuma vilnis un ir traucēta kodolstaciju darbība.
"Mums draud iespējams sliktākā enerģētikas krīze," svētdien paziņoja Dienvidkorejas tirdzniecības, rūpniecības un enerģētikas ministrs Juns Sandžiks, aicinot rūpnīcas, mājsaimniecības un veikalus tuvāko trīs dienu laikā samazināt elektrības patēriņu.
Iepriekšējo reizi elektroenerģijas taupīšanas rīkojums Dienvidkorejā tika izdots 2011.gada septembrī, kad negaidīti lielā pieprasījuma dēļ valsts enerģijas rezerves saruka līdz vairāku gadu desmitu zemākajam līmenim.
Ja valsts elektrības rezerves samazinās zem diviem miljoniem kilovatu, automātiski tiek izplatīta trauksme visām valsts institūcijām izslēgt gaisa kondicionēšanas sistēmas, apgaismojumu un visas pamatfunkcijām nebūtiskās ierīces.
Enerģētikas ministrs pirmdien rīkojumu par tūlītēju elektrības patēriņa samazināšanu izdeva, lai gan rezerves nav sasniegušas kritisko robežu. Valsts institūciju darbiniekiem ir jāizslēdz arī ūdens dzesēšanas iekārtas, kā arī iespēju robežās jāizmanto kāpnes, nevis lifts.
Ministrija piebilda, ka uzraudzīs arī lielveikalus, kam draud sods, ja temperatūru telpās mēģinās atdzesēt zem 26 grādiem pēc Celsija skalas.
Gaisa temperatūra Dienvidkorejā ir neierasti augsta, un karstuma turpināšanās tiek prognozēta vēl vismaz nedēļu, tādēļ strauji ir pieaudzis elektroenerģijas patēriņš.
Vienlaikus Dienvidkorejas kodolenerģētikas sektors cenšas pārvarēt krīzi, kuras dēļ slēgti vairāki reaktori - daļai tiek veikti labošanas darbi, bet daļa slēgti skandāla par drošības trūkumu dēļ.
Valstī ir 23 kodolreaktori, kam vajadzētu saražot 30% no Dienvidkorejā nepieciešamās elektroenerģijas. Pašlaik seši no reaktoriem dažādu iemeslu dēļ nedarbojas.
BNS, Foto: Bulls Press