Medvedeva izteikumi izpelnās Putina kritiku
Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs izpelnījies kritiku no Krievijas prezidenta Vladimira Putina par izteikumiem saistībā ar viņa parakstītu likumu, kas ļauj izmeklētājiem sākt izskatīt lietas par nodokļu krāpšanos.
Putins ceturtdienas vakarā, atgriežoties no vizītes Āzijā, norādīja, ka ir dzirdējis par publisku kritiku saistībā jauno tiesību normu ierosinājumu, kas paredz izmeklētājiem atkal ļaut sākt lietas par nodokļu krāpšanos.
Krievijas prezidenta kritikas tiešais mērķis bija ierosinājums par tiesību normām saistībā nodokļu krāpšanās izmeklēšanu, ko Medvedevs rosināja, kamēr Putins bija vizītē Vjetnamā un Dienvidkorejā.
"Man jāpaskatās, kas tieši ko saka," ziņu aģentūra "Interfax" citēja Putina teikto sanāksmē ar Kremļa padomniekiem.
"Tomēr šim jautājumam ir pavisam vienkāršs risinājums," viņš piebilda, paskaidrojot, viņam tagad būs jāatgādina, ka "mums ir noteikts veids problēmu risināšanai, pirms kāds dodas un runā par tiem ar presi".
Medvedevs spēra vairākus soļus, lai mazinātu Krievijas drošības spēku ietekmi, kamēr bija prezidents no 2008.līdz 2012.gadam.
Viens no tādiem pasākumiem atņēma izmeklētājiem tiesības sākt izmeklēšanu pret uzņēmējiem par krāpšanos ar nodokļiem bez nodokļu policijas piekrišanas.
Krievijas uzņēmēju vidē tāda prakse tiek uzskatīta par noziedzīgu un veidu, kā ietekmīgi, bet korumpēti drošības struktūru darbinieki var panākt nevēlamu uzņēmumu slēgšanu.
Tomēr Putins pēc atgriešanās Krievijas prezidenta amatā pērn atcēla sava priekšteča un politiskā līdzgaitnieka veiktās izmaiņas.
Medvedevs otrdien paziņoja, ka 2011.gadā, kad rosināja atbilstošu likumu, ir skaidri paudis savu pozīciju šajā jautājumā. Viņš piebilda, ka agrāk lietas par krāpšanu bieži tika rosinātas, "pamatojoties uz [kāda] lūgumu vai apmaiņā pret naudu".
Analītiķi ir norādījuši, ka pēdējā laikā, palielinoties Krievijas ekonomikas lejupslīdei, arvien biežāk rodas nesaskaņas starp Putinu un Medvedevu.
Daži vērotāji norāda, ka Medvedevs drīz varētu Putina vietā uzņemties atbildību par Krievijas ekonomikas slikto sniegumu. Tomēr tas rada bažas, ka Krievija atgriezīsies pie stingrās politiskās un ekonomikas politikas, kādu Putins ieviesa, kad 2000.gadā nāca pie varas.
Putins ceturtdien norādīja, ka gadījumā, ja valdības pārstāvji vēlas kritizēt oficiālo politiku, viņiem vispirms ir jādemisionē un jākļūst par novērotājiem vai analītiķiem, kā to izdarījis bijušais finanšu ministrs Aleksejs Kudrins.
"Ja kāds kaut kam nepiekrīt, viņi var darīt tā, kā reiz izdarīja Kudins - viņš pārcēlās uz ekspertu kopienu," paziņoja Putins.
BNS